Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitöl sárga és homályos a 80...

Mitöl sárga és homályos a 80 literes akváriumom vize, ha 3 hete cseréltem vizet és csak műnövényem van benne?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl sok kaját adsz a halaknak és amit nem fogyasztanak el az a vízben bomlik le.Attól függ van e benne szürő ha nincs 3-4 ezerért jót lehet kapni a fresnapf állat eledel boltban és ez levegőztet egyben is .Hal fajtól is függ.Szerintem vegyél bele élő növényt.Én a 110 literesben 15 naponta cserélek kb 30-40 liter és van szűröm is meg levegőztető is .Kb 20 nap után az enyém is sárgúl ez a természetes.
2009. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló -.- nincs is hala....


Lehet a műnövényed ereszti a színét ( vagy nem tudom milyen növényed van bent!)

2009. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen lehet a kajátol de csak akkor ha tápot adsz nekik, élö kajátol semmi képpen. de attol is függ hogy mi van az alapzaton kavics, soder vagy valami más.....Sokkal többet kéne irnod rola.
2009. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Színes kavics van allul és a műnövények biztos nem engedik a színüket mert már egy éve benne vannak
2009. jan. 5. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:
3 hetente cserélni a vizet nagyon kevés! Minimum 2, de inkább 1 hetente kéne, főleg, hogy nincs benne igazi növény.
2009. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát ha csak ilyen értelmetlen válasz van mint az elöző, akkor inkább hanyagoljuk a kérdést! ekkora nyomorultságot hogy hetente vizet cserélni! ha mindenki így tenne akkor már üres lenne a duna!
2009. jan. 8. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy a műnővény miatt. Lehet hogy nemtud kialakulni rendesen az élőflóra az akváriumodban, bár elvileg műnövényel is mennie kéne. Próbáld meg a balansae nevű növényt, nekem az tökjó meg a halaim is birják, egy próbát megér az igazi növény :P

(nameg szűrő és levegőztető)

2009. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy hetente kell. A Duna (nagybetűvel!) vize magától cserélődik és hát egy kicsit nagyobb mint az akváriumod és egy kicsit több élő növény van benne! Az élővilága sokkal változatosabb, ráadásul beleesik az eső, tehát igenis cserélődik a vize! De ha nem hiszed, kérdezd meg itt: [link] Nem értem, miért tartassz halakat, ha ennyivel sem vagy tisztában...Hány könyvet, cikket, vagy BÁRMIT olvastál el a haltartásról? Mert én elég sokat és sok éve tartok halakat.
2009. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kellcserélni hetente a vizet, mert ami kialakult az akváriumban élőflóra eltűnik és csak vacak klóros víz lesz benne!
2009. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!