Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor válik ivaréretté egy...

Mikor válik ivaréretté egy elevenszülő? Honnan tudom, hogy most már akár fialásra is számíthatok?

Figyelt kérdés
Tele vagyok elevenszülő halakkal. Nem tudom milyen idősen kerültek hozzám a kereskedésből. A guppim az ok, azon nagyon könnyen észrevettem, na de a többi? (platti, molly, xipho)
2010. nov. 8. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Az elevenszűlők elég hamar ivaréretté válnak, 3-4 hónaposan, maximum fél évesen már biztosan fialnak. A többin akkor veszed észre, hogy bekapta a legyet, ha elkezdenek dagadni, a mollyk hatalmasak tudnak lenni fialás előtt.
2010. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz!Még csak annyit,hogy ha már közeleg az fialás akkor a fiú halak állandóan üldözik szegény nőstényt.Olyankor érdemes külön tenni egy kissebb akváriumba úgy,hogy az anyának csinálsz valami lyukacsos műanyag hálóból amin a kishalak áttudnak úszni de az annyuk nem tud utánnuk menni.Előszeretettel fogyasszák el a kicsinyeiket!
2010. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!