Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrő is levegőztet...

A külső szűrő is levegőztet mint a belső motoros?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ha vízfelszínhez közel teszed a kivezető csövet vagy teszel rá esőztetőt akkor kever bele levegőt. Nagy akváriumba viszont már nem árt egy levegőztető is.
2010. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Egyébként 200 litereshez kéne , légpumpákból az AT-A3500 -t néztem ki magamnak gondolom ez elég . Azt nem tudom még hogy levegőcső és porlasztó van hozzá ? Ja és kb olyan 15-20 kisebb halam lesz benne ( ha ez egyáltalán számít ).
2010. nov. 8. 21:49
 3/6 A kérdező kommentje:
2010. nov. 8. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
hát én láttam olyat, hogy 300 literes volt külső szűrővel, és kishalakkal volt tele, szal ilyen neonok, guppik, ékfoltos razbóra volt benne, és nem volt külön levegőztető, de sok hal volt, és nem mentek fel a víz tetejére levegőért kapkodni. ÚGy csinálta a srác, hogy a külső szűrőt azt az akvárium mögé rakta a földre, de azt mondta hangosan zúgott, azért betekerte valami nagy vastag kabát szerű ronggyal. Én kérdeztem, hogy az nem e melegszik úgy nagyon, hogy nem gyullad ki, de azt mondta hogy nem :)És így jó csendes volt a szűrő, alig lehetett hallani hogy megy, meg főleg jól nézett ki, mert nem volt benne az akváriumban egy bazi nagy szűrő. És sok növény is volt benne. Összevéve jó lett nagyon. A tetején meg 2db 1méteres neon világított. Úgy elég jó volt a fény is benne a növényekhez. Amikor én láttam gyönyörű tiszta volt a víz, de azt mondta hogy egyébként algásodni szokott, csak néha nyom a vízbe "Tetra AlguMin" szert, és attól kitisztul.
2010. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha esőztetős módszerrel csinálod, felesleges külön légpumpa.Nem árt, ha van kéznél egy, ha valami miatt nem üzemel a szűrő, de nem szükséges állandóan üzemeltetni.
2010. nov. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A légpumpához nem jár porlasztó. Venned kell csövet, visszacsapó szelepet és ízlés szerint légfüggönyt vagy porlasztó követ. Nagy melegben jól jöhet a légpumpa, de szűrő az esőztetővel kellően megmozgatja a vízfelszínt.

A hangos külső szűrő érdekes... levegős lehetett...

2010. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!