Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettünk 2aranyhalat,3 márnát,2...

Vajda Bertalan kérdése:

Vettünk 2aranyhalat,3 márnát,2törpeharcsát. Nem tudom, hogy a halak, hogy párosíthatók. A következő "adag" halat úgy szeretném megvenni, hogy tudom mit szeretnék. Az a kérdés, hogy milyen halat rakhatok még a 120l-s ak. -ba ezek a halak mellé?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 16:41
1 2
 11/13 kzs ***** válasza:

Valóban: az aranyhal rövidesen le fogja vadászni a karcsú díszmárnáidat (ha jól vettem ki a szavaidból, a Vörös karcsú díszmárnáról /Barbus titteya/ van szó).

Javaslom, hogy a lehető legrövidebb időn belül szabadulj meg az aranyhalaktól!

2010. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy a márna kergeti az aranyhalat olykor.
2010. nov. 12. 06:55
 13/13 kzs ***** válasza:

/A kérdező utolsó kommentjére válaszolva:/

Valóban vicces, de a helyzet változni fog: ugyanis az aranyhal hidegvizi, a díszmárna ellenben melegvizi hal. Ebből azt akarom kikövetkeztetni, hogy nem lehet egyszerre mindkettőnek optimális hőfokot biztosítani. És ez előbb-utóbb meglátszik majd a viselkedésükön is: zavarodottság, elbújás, stb.

Arról nem is beszélve, hogy az aranyhal előbb-utóbb túlnövi a díszmárnát, és könnyen lehet, hogy tápláléknak fogja nézni...

------------

Mindenki mondja, nem véletlenül: SZABADULJ MEG AZ ARANYHALTÓL!!

2010. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!