Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy él még a...

Honnan tudom, hogy él még a hagymacsigám?

Figyelt kérdés
Két hete vettem egy hagymacsigát az akváriumomba,már első alkalommal irányba kellett állítani, mert két napig ott volt, ahova pottyant, akkor egy darabig elvolt az akvárium falán,aztán megint lepottyant,aztán két nap múlva odatettem az akvárium falához, de nem cuppan rá, se nem rezdül, se nem mozdul! Lehet, hogy meghalt? Vagy mindig így szokta? Mit csináljak vele, vagyis csináljak-e vele valamit?
2009. jan. 11. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz utána, hogy ennek a csigának milyen tulajdonságai vannak: pl: alszik-e téli álmot, mit eszik stb...

Ha már adtál neki kaját, akkor nézd meg hogy van-e nyál csík, amit a csiga maga után hagyot.

2009. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy meghalt.De érdemes az aksiban hagyni, ugyanis a háza nem art semmit, de vannak olyan csigák, amelyek akár hónapokig nem csinálnak semmit .Ezt hasonlíthatjuk a medvék téliálmához, vagy a halak iszapba bújásához. Ha jön a következő évszak és a csiga még mindig ott van ahova te tetted akkor nincs mire várni, sajna meghalt.
2009. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egészen biztosan meghalt:eltúnt a csigaházból!!!! Úgy volt,hogy hagytam,hátha téli álmot alszik,meg ilyesmi,aztán egyszer csak már azt láttam,hogy üres a háza...felszívódott! Viszont valahonnan lett egy icipici kis csiga helyette,aki szépen,lassan nődögél! Amikor észrevettem,hogy van,akkora volt,mint egy nagyobbacska gombostűfej,most meg már akkora,mint egy borsószem! Nem tudom,van-e hozzá köze az elhunyt hagymacsigámhoz,a színe hasonló ugyan,de az alakja egyelőre nem! Minden esetre tanulmányozom folyamatosan!!!
2009. ápr. 1. 07:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!