Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A száraztáptól tényleg lassabb...

A száraztáptól tényleg lassabban nőnek a halak?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan jó valamelyik mint az élő?
2010. nov. 14. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azt kapnak, akkor igen. Én úgy etetem őket, hogy kapnak szárazat meg mellé szúnyoglárvát, tubifexet vagy vízibolhát. Nekem így jó gyorsan nőnek és szép színesek.
2010. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A keltetett sórákkal egyik száraztáp sem vetekedhet. Attól függően, hogy milyen halaid vannak, a tubi vagy a szúnyoglárva is megkerülhetetlen. De mindez csak akkor számít, ha tenyésztesz. De a legfontosabb az első néhány hét.

A JBL nekek bevált, de a Sera, Tetra. Aquatic-Nature, Hikari is jó.

2010. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tenyészteni akarom a bettáimat,és észrevettem,hogy az 1-éve született nőstényeim még nem csíkozódnak.Ritkán etetek sajnos élővel.Ezen akkor változtatni fogok.
2010. nov. 14. 11:10
 4/6 Doruss ***** válasza:
Fontos, hogy változatosan etess. Ha nem is tudsz nekik élő kaját adni, kell valami "természetesebb". Én száraztáp mellett szárított bolhával és szúnyoglárvával etetem őket.
2010. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adhatsz nekik pluszban fagyasztott szunyoglárvát is.

Az egyszerűbb, mert csak berakod a mélyhűtőbe, és hetente 1x bedobsz egy kockát.


Az élő tubi/szunyog-gal csak az a baj, ha nem eteted be az egészet, akkor a maradékot max egy hétig tárolhatod sima hűtőben egy pohár vízben, de minden nap friss vizet kell önteni a fejükre, mert különben hamar megdöglenek, és elég büdös tud lenni. Oszt akkor öntheted a WC-be.


Szal élőből érdemesebb csak kis adagot vásárolni, és inkább többször járkálni a boltba kis adagért.

2010. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!