Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora teljesítményű világítá...

Doruss kérdése:

Mekkora teljesítményű világítást bírnak ki a halak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
54 literes akváriumban a növényeim elpusztulnak, elvileg a világítással van baj. Van az akváriumban guppi, neonhal, szumátrai díszmárna, alganyaló, meg kagylók és csigák. Most 11 wattos világításom van, de elvileg a növényeimnek egy ekkora akváriumban legalább 50-60 wattos kéne. Nem lenne az túl sok a halaknak?
2010. nov. 15. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A neonhalnak nem túlzottan jó a nagyon erős fény.

A szumik nem csipkedik a guppikat?

2010. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gfero ***** válasza:
0%
nem akármilyen világítást lehet használni az akváriumnak külön fénycsőt kel venni,nekem a150l.aksiba 16w os van.meg a növényeknek is kell tápot adni oxigén tableta stb
2010. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

gfero, 150 literre 16 watt? Világít az egyáltalán valamit...? Meg oxigén tabletta??!! Mi??


A kérdésre válaszolva: 50 watt az már az erős világítás kategória, ha nagy igényűek a növényeid, akkor szükséges lehet. Általában olyan 30 watt a te akváriumodra már elég szokott lenni, ha a fényigény tudatában vásárolsz növényeket. A halakat egyébként nem érdekli, bár a neonok annyira valóban nem kedvelik. Viszont ez már fűthet, erre is figyelni kell.

2010. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
húúúúúú hát szerintem az 50 60w az kiégeti a halakat, nekem a 120L-be van 2x 18W és nagyon szuper mert nem túl erős én nem túl gyenge és imitálja a valós fényt és a rengeteg élő növényem is gyönyörű. Pl sok helyen olvastam hogy sok mindenkinek elrohad a hínárja mert az nagyon érzékeny a fényre na nekem szinte minden héten vissza kell vágni mert hetente kb 5-8 centit nő és nem tápozom őket csak amikor vettem az akvit legalulra tőzeglapokat fektettem de minden növény nagyon gyönyörű és a halak is szépek:)
2010. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

54-esbe T8-as csőből 15 W-os a szabvány, ami befér. A 11 W-os val.szeg T5-ös.

Ennek jobb a teljesítménye, ugyanannyi lumennel világít, mint egy 15-ös T8-as.

Az 50-60 W világítást T8-ra találták ki, de igazából a lumen számít.

60 W világítással akvakertészkedni szoktak, a halak szinte teljesen mellékesek,(sőt, nem kívánatosak) sokaknak nem is számítanak az igényeik.

Ezen kívül egy igen komoly ága az akvarisztikának, elég sokat kell tanulni előtte, ha profin akarod csinálni. Ráadásul még úgy is (az állandó gyors növekedés miatt) csak időszakosan hozza a top formáját az aki.

Szóval ha inkább halas-növényes akit szeretnél, valszeg elég, ha valahogy beszerelsz még egy ugyanolyan csövet.

Lehetne mondjuk egy spec. növényes cső, és egy 5 sávos napfényes.

Azzal már sokféle növény tartható.

2010. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tényleg eszembejutott az előző válaszoló miatt hogy árulnak spec. nagy teljesítményű növényes neonokat aminek piros fénye van(halvány rózsaszín) és a növények mivel csak a vörös sávot használják fel, nagyon szépek lesznek de a halaknak pedig nem árt. :)
2010. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gfero ***** válasza:
bocsi 2x16w
2010. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

"húúúúúú hát szerintem az 50 60w az kiégeti a halakat"


Azért hülyeségeket ne beszéljünk. Nekem 2x250W + 4x54W világításom van, igaz tengeri halak felett és kutya bajuk, de egy édesvízi hal szeme sem különbözik sokban az övékétől.

2010. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
55%
Szerintem még 11W-al megemelheted.5000K ( kelvin) feletti fénycsövet vegyél.Persze azon is sok múlik, hogy milyen növényeid vannak.Nálam 2×30W 5900K van 300-literes akváriumhoz,tükrökkel erősítem a fényt, ez majdnem minden növényemnek elég így.Természetesen ekkora fénynél nem lehet talajtakaró növényzetet kialakítani ( csak mohából ).A mohák, páfrányok,anobias, nyíl és kardfüvek,vizikelyhek,kalászfűfélék,viszont nagyon szépen fejlődnek.4-5 havonta,ritkítani kell, mert mindent benőnek.Fontos a heti részleges vízcsere.Én nem tápsózok, mert van alul egy réteg tőzeg és zeolit keverék.
2010. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 100 literes akiba 1*18Watt. Növényes cső, és valóban olyan vörösesen, vagy rózsaszínesen világít. De elég jó fénye van.
2010. nov. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!