Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kulon kell tennem a terhes...

Kulon kell tennem a terhes guppimat a tobbitol? Es honnan tudom mikorra varhato a szules?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 23:29
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha nagyon kerek, szinte már szögletes a hasa, és a sötét terhességi folt is jól látható akkor hamarosan elleni fog.Állt egy 20%-os vízcsere megindítja az ellést, főleg, ha egy kicsit lágyabb és melegebb a jelenleginél.Amúgy szükségtelen siettetni, jön az magától is.Sok sikert.
2010. nov. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Bocsi,elfelejtettem írni, hogy igen. Ha teheted, akkor vedd ki egy külön medencébe,( vagy elletőkosárba ) és árnyékold le az oldalait.A víz fele, az eredeti medencéből legyen és tegyél a vízbe egy kis xantakridint vagy malachit zöldet. Pár növényke is kellene ez növeli az anya biztonságérzetét és jó algázóhely az ivadéknak.
2010. nov. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, de mire jó a xantakridin vagy malachit zöld? Nem látom értelmét, szükségét bármiféle vegyszerezésnek, soha nem használtam még ezeket. De meghallgatlak, hátha újat tanulok.
2010. nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, teljesen felesleges vegyszerezni, főleg ilyenekkel. Ha beleteszed nem igazán lesznek ellenállók a kishalak szerintem...vagy épp meg se maradnak, mert nem tolerálják a vegyszert. Gondolj bele, egy épp elúszott ivadék szervezete mennyire ellenálló? Mert szerintem kb. semennyire, amíg nem lesz normális akváriumvízben. Meg amíg nem fejlődik ki rendesen.
2010. nov. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!akkor kulon teszem es teszek melle novenyt is.majd ugy rakom,hogy a fele arnyekolt helyen legyen.remelem sikeresen fog menni,nalunk ezek lesznek az elso,nemreg lettek meg a halaink.
2010. nov. 19. 14:49
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Mivel ajánlottam a nevelő medencébe 50% akváriumvizet, ezért gondolom, hogy szükségszerű védekezni a penészgombák ellen.Nem lehet tudni, hogy egy működő akváriumban milyen %-os arányban fordulnak elő.Ne feledjétek, hogy egy ikrát rakó hal esetében is,még egy jól működő akváriumban is nagy a penészgombák okozta veszteség.Az ivadék ép úgy kiszolgáltatott még, mint az ikra és az amúgy veszélytelen gombák, egy esetleges túletetésre, veszélyes mértékben felszaporodhatnak.Nem biztos, hogy minden esetben elég a vízcsere.Én nem tartom ezeket a szereket durva vegyszernek , ha kellő óvatossággal és ivadékokhoz mért adagban használjuk.Nem akarok én kardoskodni e szerek használata mellett, nyilván ezek nélkül is születtek már halak. Sőt én sem használom ott, ahol kevésbé áll fen a penészgombák okozta pusztulás veszélye.De feltételeztem, hogy a kérdező még kezdő és ebben az esetben korántsem biztos, hogy jól kezelt vize van és kellő óvatossággal fog majd etetni.Hát röviden, ezért ajánlottam ezeket a gyógyszereket.Szerintem kis mértékben, teljesen veszélytelenek az ivadékra, viszont megvédi őket a gombáktól.
2010. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pont ezért nem vegyszerezném, mivel kezdő. Nem tudja milyen arányban tegye, és egyáltalán azt se mire való pontosan. Szóval szerintem ha van egy normálisan működő akváriuma, ahol nincs halpusztulás, és szaporodnak is a halak (rossz minőségű vízben nem igazán szoktak, legalábbis az enyémek nem, nekem meg afrikai sügérek vannak), akkor nem lehet olyan rossz a vízminőség. Akkor meg nincs mitől félni.
2010. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ezen én nem akarok vitatkozni, te így, én úgy látom jónak.:D A kérdező majd eldönti, hogy használ e belőlük vagy sem.Természetesen szívesen megírom, hogy mennyit kell adagolni,belőlük, ha érdekli.
2010. nov. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom a javaslatokat,azthiszem maradok a sima szulesnel,kulon tettem ot es remelem megmaradnak a kicsik majd amikor megszuletnek.hiszen egy ujszulott babat sem gyogyszereznek azonnal amikor megszuletik.
2010. nov. 20. 17:21
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Még csak annyit, hogy ebben az esetben, nem mint gyógyszer funkcionálnak ezek a szerek, hanem mint penészgombagátlók.Sok szerencsét a kishalakhoz.
2010. nov. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!