Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyek az egészséges, jól...

Melyek az egészséges, jól tartható aranyhalak?

Figyelt kérdés

A teleszkópszemű köztudottan megnyomorított fajta, alig lát.

A gömbölyű, osztottfarkúakról viszont nem tudok, ők is problémásak?


2010. nov. 20. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a fátyolfarkúak pl. nem annyira kényesek. Nekem voltak anno aranyhalaim, nagyon szépek voltak, jól érezték magukat. Most afrikai sügérek vannak. :)
2010. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Te magad is jól látod, ha ránézel, egy görbe hátú halra, hogy rendellenesen eltorzult a csontrendszere,sajnos a csonttorzulás miatt a szervek sem fejlődtek ki rendesen, sok esetben.A fejen lévő kinövések pl gombafejű,oroszlánfejű, még nem lenne akkora gond, de általában pont ezek a fajták görbék is.Én a természetesen arányos testalkatú, aranyhalakat választanám.Lehet egyszínű, tarka,fátyolos, az a lényeg, hogy a teste ép legyen.Talán még azok megfelelőek, amelyeknek csak a faroktöve görbe és egy kicsit zömökebb csak a normálisnál.A farok formája szintén nem mérvadó az egészség szempontjából, legfeljebb csak a mozgását korlátozza, az viszont nem gond egy akváriumban élő halnál.A linkben látható halak közül, nekem az első a kedvencem és ezt a fajtát neked is ajánlom.A feketén kívül a többi, még elmegy, ha tetszenek az érdekesebbek. [link]
2010. nov. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fátyolfarkúak.Nem kell nekik fűtőszál sem.Nekem megvoltak vagy 1 évig ugyan azok az aranyhalak, és nem volt bent nekik fütöszál , és nem volt semmi bajuk.De természetesen levegőztetö az kell. :)
2010. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

05:55

Köszi, erre voltam kíváncsi. Nekem nem az a lényeg, hogy tarka legyen, torz fejű és viccesúszású, szerintem a legszebb a természetes, egészséges hal. Csak azért kérdeztem, mert nem az izmos alapváltozatot javasolták akváriumba, hanem inkább egy kitenyésztett, akváriumhoz szokott fajtát.

2010. nov. 22. 16:14
 5/5 A kérdező kommentje:
11:12, Köszi neked is.
2010. nov. 22. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!