Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van olyankor, ha szaporodna...

Mi van olyankor, ha szaporodnak a halak?

Figyelt kérdés
Ha jól értem a csoportosan tartott elevenszülők elég szaporák tudnak lenni. De mi van a szaporulattal? Egy másik akváriumban tartsunk ragadozó halakat? Még nem volt akváriumom, szeretnék minél több tudással felvértezve belefogni. Szóval, ti mit csináltok a szaporulattal?
2010. nov. 24. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát bizony, megfelelő körülmények között nagyon el tudnak szaporodni. A szülők általában megeszik a kicsiket, ha tudják. Ha viszont egy nagy méretű, dúsan növényesített akváriumban vannak, akkor elbújnak és megmaradnak. Ilyenkor jön például az elajándékozás, eladás. Ha szépek a kicsik, általában van rájuk jelentkező. Ezért érdemes célirányosan tartani őket, tehát a legszebb egyedeket megtartani, megfelelő színváltozatokat összeengedni és időben elválasztani az ifjoncokat, hogy ne jöjjön létre belterjes szaporulat (például testvérek között). Aztán van a ragadozó tartás, például teknős. Hát, ezt ki mennyire tartja "barbár" megoldásnak, én személy szerint nem annyira, mivel amúgyis fagyasztott halat eszik. Ez a természet rendje. Az viszont más kérdés, hogy a természetben van esélyük elmenekülni, itt viszont nincs. Ráadásul akiket kedvencként nevelgetsz, nem szívesen ölöd meg normális esetben. Ezt mindenki saját lelkiismerete szerint mérlegeli.
2010. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, látom sok kezdőnek segítesz. :) Köszönöm a többiek nevében is. A ragadozó halakat másik akváriumban kell tartani? Milyen ragadozó halat ajánlasz? Bele szabad fogni kezdőként egy 100 lityis akváriumba? Milyen szakirodalom elolvasását javaslod?
2010. nov. 24. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát először a témánál maradva, én olyat láttam már, hogy kistestű csapósügérekkel tartották a guppikat. A kifejlettekkel békében éltek, a kicsiket ették csak meg. Viszont a sügérekhez nem értek, inkább nem mondok hülyeségeket.

Kezdőként viszont nem javaslom a tartásukat, sokkal körülményesebb, mint egy trópusi békéshalas. Lehet olyan halakat összeválogatni, akik nem szaporodnak.

Érdemes minnél nagyobb akváriummal kezdeni, a 100 liter körüli ideálisnak mondható erre a célra. Nem túl komplikált takarítani, de be tudsz állítani valamilyen fokú egyensúlyt. Viszont a költségekkel kalkulálni kell, például érdemes egy külső szűrőt beszerezni, csak ennek az ára az alapfelszereléseken kívül 10-20 ezer forint között mozog (persze barkácsolni is lehet, sőt érdemes:) ).

Amiket olvass el: Horn-Zsilinszky: Akvarisztika

akvarista.hu e-bookok és fórumok

diszhal.info

rainakvarisztika.hu

diszkosz.hu is hasznos, nem csak diszkoszosoknak

És még sorolhatnám, de kezdetnek elég. Ne rettenj el a hirtelen információ áradattól, le fog tisztázódni ha kicsit már átlátod a dolgokat.

2010. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Frontosa ***** válasza:
100%

Sügereket kezdőknek nem ajánlanám. Kényesek különböző megbetegedésekre, vízminőségre, szűrésre és vízcserére, ami a kezdőknél nem nagyon működik szakszerűen. Ráadásul elhullás esetén (ami szinte biztos hogy lesz) nehéz őket pótolni, mivel folyamatos életveszélyben van az újonnan beszerzett idegen hal. Idővel egy 100 literes akváriumban már tarthatsz 1-2 faj kisebb testű, békés természetű sügeret pl. Tanganyika tavi csigasügerek, homoksügereket, vagy meggyhasú sügereket de ők nem annyira látványosak. Kezdőként tarts elevenszülőket, neonokat, harcsákat, zebradániókat stb. Kevesebb faj, nagyobb egyedszám szerint vegyél halakat, mivel ezek csapatan érzik jól magukat. Ha mindenképpen sügeres akarsz lenni, akkor kell egy min. 200-300 literes akvárium és akkor már tarthatsz közepes méretű Malawi sügereket is, de erre néhány év múlva térjünk vissza. Legyen nagy örömöd az akvarisztikában.

Üdv,

2010. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Frontosa ***** válasza:
100%

Ja és osztom Murr hozzászólását és ajánlott olvasnivalóját, nem nagyon láttam még helytelen hozzászólást tőle.

Üdv,

2010. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szaporulattal nem sok gondom van, észre se veszem, néhány menekülő kisguppi nyugtázza, hogy megint fialás volt. A többi megeszi,még egynek sem sikerült elbújnia, pedig van dús növényzet jávai moha búvóka. Mondjuk még fejlődőben a csapat, lehet ezért is ilyen falánkok de remélem nem fog a későbbiekben sem megmaradni a sok kis poronty. Amúgy azt vettem észre, hogy csak a guppi ilyen szapora, a többi elevenszülőm még nem volt hasas.
2010. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget minden kedves válaszolónak. :)
2010. nov. 25. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
hát nekem volt egy nagy sügerem, az jól bezabálta a kishalaimat, azzal etettem, aztán mikor majdnem minden kishal elfogyott, akkor inkább megszabadultam a sügitől és akkor most így jó :)
2010. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!