Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova tűnt az egyik vöröshasúm?...

Hova tűnt az egyik vöröshasúm? Tegnap még 8-an voltak, ma már csak heten vannak. Kannibálok lennének? Hogy tudom megelőzni, hogy felfalják egymást?

Figyelt kérdés

Amúgy nagyon szép halak. Ezek nem ők, de ilyenek:

[link]


2010. dec. 3. 09:12
1 2
 1/17 gfero ***** válasza:
biztos le volt gyengülve és a többiek megették
2010. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy patkányt megesznek, még jó, hogy akár egymást is! Az ujjadat be mered dugni?
2010. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Rendesen vannak etetve, éhesek biztosan nem voltak annyira, hogy megegyék egymást. Eddig soha nem bántották egymást. Nem tudom mi történhetett.


Nem szoktam nyúlkálni az akváriumban, nagyon élesek a fogaik. Simán ki tudnának harapni egy kis darabot a kezemből. Veszélyesek...


[link]


[link]


[link]

2010. dec. 3. 10:24
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Jézusisten, ez a videó.

Szegény egér, milyen lehetett már neki. Büdös perverz, aki így eteti a dögeit. Ilyet dobnám be cápák közé, tudja, milyen jó érzés, ha már leharapták az egyik lábadat, és még mindig harapnak a testedből.

Utálom az ilyeneket, nem igaz, hogy nem tud más kaját adni nekik.

Bocs az offért. Nem is tudom, mint keresek a halak kategóriában.

2010. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az enyémek is másodpercek alatt bepuszilnak egy egeret. Szeretik a tengerimalacot is. Adtam már nekik siklót is. Azt is szeretik.
2010. dec. 13. 12:07
 6/17 Platypus ***** válasza:
100%
Ha élő állatokkal etetsz, azzal csak erősíted a kannibál hajlamot, amint valamelyik rossz passzban lesz átkerülhet a kaja kategóriába. A természetes ösztöneiket felerősíti a rendszeres gyakorlás, egy idő után minden vergődő, nehezen mozgó dologról az ennivalóra asszociálnak. Egyébként sincs semmi szükségük élő egérre meg ilyesmikre, remekül elvannak fagyasztott halon. Ha már mindenképpen hiszel az egész emlősállat áldásos hatásában, akkor lehet fagyasztott patkányt is kapni amit sokkal könnyebb kezelni meg tárolni.
2010. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Áhh hát ez a vidi nem nagyon tetszett !

Belegondolva az egér/patkány helyébe beleraknak 1 akváriumba tele vizzel próbálnál menekülni és alúrol kitépnek belőled 1 cafatot :SS

Az amúgy a te ujjad a képen :S??

2010. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Salx Narval ***** válasza:
73%
Számomra is etikátlan, az élő állatokkal való etetés, főleg ha szükségtelen és más, állatkínzással nem járó módon is etethető.Én lebeszélnélek az élő állatokkal való etetésről.Kérdezem én, milyen állatbarát az, aki szereti az állatait, egy másikat pedig nyugodt lelkiismerettel, szükségtelenül kínoz? Amint már előttem is írták, hamar prédává válhat egy, sérült, legyengült egyed.Sajnos nem sokat tehetsz ellene. Nem fogják egymást enni, de ha sérült, esetleg fejletlen, egyed van köztük, azzal kíméletlenül elbánnak, ép úgy mint bármelyik, sokkal békésebbnek ismert hal is teszi.A vértől megvadult halak, könnyebben kárt tehetnek egymásban és a megsebzett halnak nincs kegyelem, ilyen a természetük.
2010. dec. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Egyszerű,én azt gondolom hogy hülye az aki piranhát tart.Nem tudom hogy mi a szép benne de biztos az sem szép aki tartja(csak kell valaki aki ugyan olyan mint ő és semmi érzése nincs)Én az ilyen embereket semmibe nézem akik képesek egy élő egeret odaadni ezeknek a rusnyáknak.....és még mindig nem tudom miért kell ilyeneket tartani és miért nem lehet helyettük pl. guppikat......
2010. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért neked sincs teljesen igazad utolsó válaszadó.Ezeket a halakat is lehet,mással etetni és a guppik is megeszik a saját ivadékukat.Ilyen alapon, kevés hal lenne megfelelő a tartásra.Nem a halak tartásával van gond, hanem az élő állattal való etetéssel.Nyilván nekünk és a ragadozó állatoknak is szükségünk van húsra, de nem mindegy, hogy humánusan végeznek egy állattal, vagy kínok között,darabokra cincálják.Én azért bízom a kérdezőben, hogy megfogadja a tanácsainkat.
2010. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!