Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig ajánlatos az...

Mennyi ideig ajánlatos az ivadékokat nevelőhálóban tartani?

Figyelt kérdés
Mikor célszerű már áttenni őket nevelő akváriumba? Mennyi idő után jelent nekik esetleg hátrányt (gondolok itt arra, hogy nem fejlődnek megfelelően). Én kb. 3-4 hétig tartom bent őket az sok vagy kevés? :)
2010. dec. 4. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az úgy jó. Ha már nem félnek és tudnak enni, akkor nyugodtan lehetnek ott. Bár én nem is nevelőzök, így is jól elvannak.
2010. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már a hálóban is esznek 1-2 nap után, de úgy vagyok vele, hogy kicsit erősödjenek meg, aztán mehetnek nagy helyre. Olvastam pár helyen miket írnak, de mindenhol mást olvastam, azért írtam ki a kérdést. :)

2010. dec. 4. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában megeszik őket pár hetes korukig, nálam viszont valamiért rájuk sem néznek. 2 naposan együtt esznek a nagyokkal, nem akartam hinni a szememnek :D Néha kicsit megkergetnek egyet egyet, de nem hajkurásszák, nem terrorizálják őket. Szerintem ez egy lusta társaság:D
2010. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hehe :D Nekünk volt olyan, hogy észre se vettük, hogy vannak kishalak. Csak szedtük szét az akváriumot, aztán a kő alatt ült 2. Úgy meglepődtünk. Többit valószínű megették. :( De sajnos ez a 2 sem maradt meg, gyorsan vettünk nevelőhálót (akkor vettük meg, este 9re épp zárásra még odaestünk a boltba) de sajnos addig csipkedték a nagyok a hálót, míg sikerült nekik eltalálni őket és meghaltak :( aztán szabtunk a háló aljába egy műanyag plexit, így most már nem bántják őket. Afrikai sügérek egyébként :)
2010. dec. 4. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaaa, azt nem mondtad, hogy sügérek, én egyszerű elevenszülőkről beszéltem:D Kicsit más temperamentum, más műfaj :) Tehát a válaszomat vedd semmisnek, náluk nem tudom mikor érdemes közelebbi kapcsolatba hozni a többiekkel.
2010. dec. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!