Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A lemezes tápok közt, nagy a...

A lemezes tápok közt, nagy a külömbség?

Figyelt kérdés

Amit most használok azért nem rajongtak a halaim,de már beletörődtek,viszont olcsó volt és jó sok.

De nem igazán nőnek a halaim tőle gyakorlatilag vegetálnak a fejlődésben majdnem.

A másik érdekesség ami feltűnt,hogy eddig szines volt míg bement a halba és szürkén vagy barnán jött ki a hal túlsó felén most viszont szivárványban nyomják ki ahogy megették úgyan olyan szinben jön ki tehát szép színes a halkaki olyan mind a szivárvány.

Eddig sem vásároltam a drágább tápokat találtam olyat is ami olcsó volt igaz az granulátum de attól úgy nőttek mind a gomba.


2010. dec. 5. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze nagy a különbség lemezes táp-és lemezes táp között is. A különbség a minőség. Az olcsó haltápok (márka: pl. fix) azok azért olcsók mert a tápanyag értékük is kevés, és igy a halak sem fejlődnek, nem szépek. Ezért ajánlom a Sera és JBL lemezes haltápokat, ez a két márka világszinvonalú termékeket gyárt... Igaz, hogy az áruk sem kevés, de elviselhető, és ettől fejlődnek a halaid, mivel ezeknek a minőségi haltápoknak nem kevés a tápértékük. Henrik =)
2010. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben áttérnék a fagyasztott kajára! hidd el, meghálálják!nincs gáz vele, nem lesz büdös a fagyasztó stb...!
2010. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek az olcsó támok gyakorlatilag csak ballasztanyagból állnak, emészthetetlenek, ahogy bemegy ugyan úgy jön ki, mint azt te is látod. Ezeken nem tarthatóak egészségesen a halak, se tápérték, se természetes rostok, fontos ásványi anyagok és vitaminok sincsenek benne. A márkás lemezesek már egy fokkal jobbak, én sera vipant használok NÉHA! Ezek sem pótolnak mindent, amire szükségük van, de legalább nem halnak éhen. Ami valóban jó a fagyasztott szúnyoglárva, artemia és társaik. Aranyhalaknak például most csináltam kaját: Megfőztem egy adag borsót, salátát, uborkát, cukkinit és krumplit, leturmixoltam, összekevertem szúnyoglárvával, csigával és kamillával, majd kiöntöttem táblába és lefagyasztottam. Hasonlítsd össze a hallisztből meg forgácsból készült lemezessel...
2010. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tartok túl igényes halakat lehet ezért is bírják ilyen jól ezt a tápot a másik ok pedig az lehet,hogy minden második nap kapnak pulykaszívet,amit lefagyasztotttam lereszeltem majd a jégkocka tartóban szétporciózva némi víz hozzáadásával újra lefagyasztottam,persze ezt minden nap nem merem nekik adni mert féltem a vízminőséget de a pulykaszívért odavannak olyanná változnak a guppik mint a pirannyák.
2010. dec. 5. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, hát ez már sokkal jobb, ebben van értékes tápanyag. Azt viszont mindenkinek elmondom, hogy igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista, erre figyeljünk. A guppik is ugyan úgy igénylik és megérdemlik a normális kaját, mint akármelyik más hal. Még mindíg azt javaslom, hogy dobd ki a hulladék lemezest, vegély 300 Forintért egy zacskós serát, meg 450-ért egy tábla szúnyogot, az hónapokig kitart, szerintem senki nem roppan bele egy ekkora összegbe.
2010. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyjából mindennel egyet értek amit mondtál kivéve azt,hogy dobjam a szemétbe mert azt nem! a tyúkoknak nagyon is jó lesz :).

Sajna fagyasztott kajára mikor rákérdtem akkor 30 kilométerrel odébb irányítottak.

Most a földigilisztán gondolkozom de azt meg macerás a guppiknak darabolni.

De addig is veszek valami normális tápot nekik.

2010. dec. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!