Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi halak mennyit...

Az akváriumi halak mennyit fognak fel abból, hogy korlátozott lehetőségük van az úszkálásra?

Figyelt kérdés
Szerettem volna rágcsálót tartani egy időben, de számomra elképzelhetetlen, hogy úgy tartsak egy állatot, hogy annak egy ketrecben kell leélni az életét anélkül, hogy akár egy egészségeset szaladhatna. Kutyát, macskát lakásban, teknőst, rágcsálót, ízeltlábút terráriumban sosem tartanék. Akkor inkább ne legyen. Ezért érdekelne, hogy 3 centis neonhalnak mit jelent egy 100 lityis akvárium? Felfogják egyáltalán mekkora helyük van az életre?
2010. dec. 6. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosan.

Számoljunk 2 centis halakkal és legyél te 2 méter (tudom, nem pontos, de így könnyű számolni).

Ha beraknának egy 20 ezer literes akváriumba úszkálni, érzékelnéd a határait? Ez 20 köbméter.

Persze.


Ők is érzékelik.

2010. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem, ha megfelelő környezetet biztosítasz a halaknak, tökéletesen jól érzik magukat. Természetesen a méretükhöz kell életteret választani, dúsan betelepíteni növénnyel, megfelelő hőmérséklet satöbbi. Így szemmel láthatóan boldogok lesznek, kergetőznek, bújkálnak, keresgélnek, szaporodnak, táplálkoznak, van életkedvük. Ha rosszul éreznék magukat, akkor elpusztulnának. Csak ne egy boltban található zsúfolt kicsi akváriumot nézz meg, hanem egy szép otthonit.

A másik a teknős amit említesz, nekem az is van. Bár a terráriuma nem túl nagy, de rámpát építettem hozzá, így szabadon jár-kel a lakásban. Keresi a társaságunkat, követi az eseményeket, keresi a legjobb napozóhelyeket, alig várja az etetéseket. Nincs sokkal korlátozottabb helyzetben, mint a szabadban. Bár nagyobb lenne a helye, de ugyan ezt csinálná.

2010. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dícséretes hozzáállás, ha több ilyen lenne, nem lenne annyi olyan kérdés, hogy "Miért pusztulnak a vitorláshalaim a 60 l-es akimban?"

Jól látod a helyzetet, felfogják, de egy 100 asban azért lehet neonokat tartani. (persze nem végtelen számút)

Ahogy már írták, változatosan kell berendezni, tudjanak bújkálni is, meg legyenek nagyobb nyílt részek, ha a többi is stimmel, (kaja, vízkémia) az szerintem korrekt.

2010. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én törpehörcsögöt és halakat tartok,a lehetőségek szerinti leg optimálisabb módon.A höri egy 50×50cm három szintes ketrecben telel,tavasztól őszig az udvaron van. Itt már egy 2 négyzetméteres homokozó is a rendelkezésére áll, de szívesebben tartózkodik a ketrecében, de azért néha ki-ki megy áskálódni, fürdeni.A ketrec természetesen,fel van szerelve bújókkal, odúval,faággal,mászókákkal és az elengedhetetlen mókuskerékkel.Ő már a harmadik kis rágcsálónk, most is itt rohangál játszik mellettem, kizárt, hogy nem boldog az élete.Halakat 15 éves korom óta tartok, immáron 30 éve, náluk is mindig törekedtem az optimális körülmények biztosítására.300literes akváriumom van, dzsungelszerű növényzettel, tökéletes szűréssel, az élelem szinte mindig nyers és élő eleség.Biztos vagyok benne, hogy ők is jól érzik magukat, ha látnád, te is ezt mondanád, hiszen önfeledten kergetőznek, udvarolnak, vagy épp békésen úszkálnak, élelmet keresgélnek.Társas akvárium ellenére is, gyakran ikráznak.Úgy érzem jól tartom az állataimat,szeretem őket és amit lehet, azt megadom nekik.Ezek nem vad halak, évtizedek óta hozzászoktak már az akváriumi körülményekhez.Ezen az oldalon is azért vagyunk, hogy segítsük a kezdőket és minél kevesebb állat szenvedjen.Igen, egy 100 literes jól felszerelt, növényesített, medencében egy csapat neon, tökéletesen jól érzi magát.
2010. dec. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gfero ***** válasza:
szerintem nem fognak fel semmit mivel ezek többségébe tenyésztet halak és a kereskedőnél még kisebb helyen tartották őket .de ez nem azt jelenti hogy otthon ne tartsuk be az 1cm.1liter vízhez szabályt meg sók élőnövény telepítése ,már a víz karbantartása meg egészségi okok miatt se érdemes túl telepíteni az aksit
2010. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az első válaszolóra reagálnék. Lehet, hogy nem jó itt az arányokkal számolni, mert a halak kevésbé intelligensek, mint az emberek...
2010. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!