Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetnék a haldoklónak...

Mit tehetnék a haldoklónak tűnő aranyhalammal? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Na szóval. Tegnap mire hazaértem, a kedvenc aranyhalamnak bele volt szorulva a szájába egy állati nagy kavics, már nem is lélegzett. Nem volt egyszerű, kibányásztuk, aztán a vízbe előre-hátra hintáztattuk, hogy átjárja a kopoltyúit a víz, de túl nagy aktivitást nem mutatott, aztán óvatosan csorgattam elé friss hideg vizet, hátha segít. Ettől valamennyire felélénkült, de teljesen koordinálatlan, a szemei dülledtek, eléggé kifakult, és az étel sem érdekli, vagy mintha nem is látná, meg nem is foglalkoztatná, mára annyi javulás, hogy picivel többet mozog, de úgy néz ki, mint akibe csak hálni jár a lélek. Van egy másik nagyobb aranyhalam is, nagyon édes, mert próbálja toszogatni, hogy mozogjon, gyakran odamegy hozzá és bökdösi.

Az jutott eszembe, hogy az embernél is van ilyen, hogy az oxigénhiány következtében agykárosodás léphet fel, ki tudja, mióta nem lélegezhetett, nem tudom mennyire súlyos a helyzet, de nem néz ki fényesen...

Szerintetek, ha este még mindig nem tud enni megetessem fecskendővel? Vagy inkább haggyam elmenni, ha nem javul? Van még valami ötletetek, mit tehetnék érte? Nagyon hozzánőtt a szívemhez, évet óta velem van, szeretnék mindent megtenni, amit lehet.


2010. dec. 8. 10:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
szerintem már megválaszoltad,ennél többet nem tehetsz
2010. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Semmit ne tegyél, ne nyúlj hozzá. A másik aranyhal nem valószínű, hogy kedvességből bökdösi, sajnos az állatok kikezdik a gyengébb, beteg példáyokat. A legjobb lenne neki, ha elkülönítenéd és békén hagynád, nem nézegetnéd túl gyakran. Fecskendővel meg ne etesd, hetekig is elvan kaja nélkül, amúgy sem nyelné le, csak rontanál a helyzeten.

Ha már semmi esélyt nem látsz a túlélésre, romlik az állapota, akkor a legkíméletesebb halál egy hal számára, ha jeges vízbe, jégkockák közé teszed. Ez nekik nem olyan, mint az embernek, mivel hidegvérűek, egyszerűen lelassul, majd leáll a szervezetük, fájdalom nélkül. Ez a leghumánusabb megoldás.

2010. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Salx Narval ***** válasza:
Semmi esetben se erőltesd az etetést, az most a legkisebb baja, szegénynek.Egy hétig is elvan, különösebb éhségérzet nélkül.Egy részleges vízcserén és levegőztetésen kívül, mást nem nagyon tehetsz érte.Ne nagyon zavard, had pihenjen, talán túléli.Esetleg árnyékolhatsz egy kicsit és használhatsz némi stresszoldót is, bár nem hiszem, hogy nagy hatással lenne rá.30 éve halazok, de ilyent még nem hallottam.Írd majd meg mi lett vele.Remélem meggyógyul a halad.Azt hiszem érdemesebb lett volna, a mindig ajánlott 1-3mm szemcsenagyságú folyami sódert, vagy a durva homokot használnod.
2010. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennél többet nem tehetsz érte. Sajnálom a haladat. Az enyém pár hete ugyan így járt, de nem tudtuk megmenteni. Napokig küzdött, de a végén már csak feküdt mozdulatlanul a kavicsokon. Én nem bírtam már nézni, ezért egy gyors mozdulattal átsegítettem a túlvilágra. Erről a jeges vízről még nem hallottam, de talán ez lenne a legjobb megoldás, ha 1-2 nap múlva sem javul. Arra azért figyelj, hogy a többiek ne bántsák, van így is elég baja szegénynek.
2010. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor felszerelek neki egy kis kórházat, hogy nyugta legyen. Írok, ha van változás és tényleg köszönöm a segítséget!
2010. dec. 8. 10:49
 6/24 A kérdező kommentje:
Átraktam (nagyon óvatosan átmertem, egy 2literes műanyag edénnyel, hogy ne sérüljön) egy 20 literesbe, egy pici szűrővel, meg levegőztetéssel. Mellette van még egy akvárium, az arra eső oldalát lefedtem egy fehér törölközővel a fény miatt. Most meg reménykedek.
2010. dec. 8. 11:21
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Sztem add a macskádnak xd
2010. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
14:58 gonosz vagy :(
2010. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

:( több mint 24 óra telt el. csak a kórházakvárium felső sarkában gubbaszt. azt is meg merem kockáztatni, hogy nem lát, mert nem reagál semmire, ha az ujjammal kolbászolok az üvegnél a szeménél, arra sem.

mikor van a kritikus pont, mikor jobb neki, ha átsegítem az örökkévalóságba? 3 napra gondoltam, de nem tudom, ha meghalna, az 3 nap szenvedés feleslegesen, ha javulna, 3 napnyi esély... kisebb halammal már voltam így, hogy 3 napig nem javult, akkor beleraktam egy rongyba és gyorsan rácsaptam, de szegénykém, az orrától a farka végéig 15 centi hosszú, egyszer megmértem, olyan 14 deka... nem lenne szívem fejbe vágni, marad a jeges módszer, Murrnak hiszek.

az elmúlt években kész kis kultusza lett nálam, ha valaki átjön, mindig az az első, hogy belekukkant az akváriumba, hogy mi van a dagimmal :(

fáj a szívem, hogy szenvedni látom.

2010. dec. 9. 00:48
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát, sajnálom. Ha már ennyire rossz állapotban van, akkor nem hiszem, hogy van esélye a felépülésre. A jégben bízhatsz, állatvédelmi törvényben rögzített, elvileg kötelező módja lenne például a megfőzni kívánt élő rákok fagyasztása, hogy ne szenvedjenek. Persze ezt szinte senki nem tartja be. Szerencsére nekem csak egyszer volt rá szükségem, mikor kiugrott egy halam és nagyon megsérült. Láthatóan nem fájt neki, nyugodt volt, nem vergődött.
2010. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!