Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen ütemben pusztul a...

Milyen ütemben pusztul a baktériumkultúra áramlásmentes környezetben?

Figyelt kérdés
Adott a tény, hogy kikapcsolt szűrővel egy idő után elpusztulnak a lebontóbaktériumok. De pontosan meddig bírják?
2010. dec. 13. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, viszonylag gyorsan pusztulnak. Na igen ez a "viszonylag" nem kimondottan SI mértékegység... :)

Általában pár órát szoktak mondani, 4-5 óra alatt jelentős a pusztulás.

De ez szerintem sokban függ a víz eredeti O2 tartalmától, mert nem maga az áramlás, vagy a kaja hiány okozza elsődlegesen a vesztüket, hanem megfullannak. (aerob baktériumok lévén)

Viszont a szűrőn kívül máshol is vannak ilyen bacik, legtöbb az aljzatban, szóval ha van is egy tömeges baktérium pusztulás, gyorsam ismét elszaporodnak, ha minden ok.

2010. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket nagyjából tudom, de köszönöm szépen a választ!

Valami konkrét kísérleti eredményre, szakirodalomra vártam, de nem tolonganak a válaszolók :)

2010. dec. 13. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, neálam red cherrik szűrő nélkül voltak 2 hónapig és nem kellett sűrűn takarítani, valahogy beállt a kis vizük, nem büdösödött, meg semmi, de ott volt sok növény.


Szerintem ha van sok növény, akkor nem áll le ez a lebontó baktérium.

2010. dec. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt hiányzik az edak... (én kerestem a múltkor)
2010. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akvaristán nem léptél kapcsolatba valakivel? Ha nem, akkor szétnézek kicsit, csak mivel írtam, hogy én lemaradtam erről az oldalról, nem tudok válaszolni ha megkérdezik, mit is keresek pontosan.
2010. dec. 14. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Habár nem ide tartozik,csak eszembe jutott a második válaszoló,hozzászólása alapján,hogy olvastam valamelyik blogon egy low tech elméletet mi szerint nem is kell szűrő mivel a növények szívesebben veszik fel az ammóniát mint a nitrátot és így ha elég a növény akkor nem is kell semmilyen szűrő mert a növények kivonják az ammóniát a vízből.

Ezekszerint a 01:08-as válaszolónak ezt részben sikerült alá támasztani.

2010. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Olyan minimális áramlás már elég nekik, amit a növények vízfelvétele és gázleadása kelt a talajban.A szűrő zárt terén belül sem pusztul el mind,ha élő vízben vannak ( sok növény,levegőztető,fűtés, világítás,halak, stb ).Pangó vízben,pár óra, nyers,esetleg klóros csapvízben, szinte azonnal elpusztulnak, főleg ha hirtelen hőmérséklet változással is jár.Azért nem tanácsos kikapcsolni a szűrőt, mert az áramlás és az optimális szűrőfelületen sokkal több telepszik meg, mint amennyi áramlás nélkül megtelepedne.Kikapcsoláskor ennek a nagy létszámú bacikultúrának már kevés a tápanyag és nagy részük elpusztul.A többi életben fog maradni, de ez a mennyiség nem képez jelentős szűrést, olyan mintha simán beletennél egy szivacsot, azon is megtelepszik valamennyi, de ez kevés.Természetesen én sem vagyok tudós, pontos adatokkal nem szolgálhatok, de elég sok tapasztalatom van, ami igazolja, a fent leírtakat.Legalább is én, így figyeltem meg.:D
2010. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, minden építő jellegű hozzászólásnak örülök, jó olvasgatni:) Csak reméltem, hogy van itt valaki olyan elvetemült, hogy nekiállt mikroszkóppal és megfigyelt egy-egy bacikultúrát néhány órán keresztül. Persze ez biztosan nem ilyen egyszerű, de tudományos vizsgálat 100%, hogy készült a témában. Csak meg kellene keresni, amire se időm, se energiám nincs most :)
2010. dec. 16. 17:11
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Persze, vannak leírások, de azok inkább a vízbiológiában betöltött szerepükkel és a különböző bontóbaktériumok vízre gyakorolt kémiai hatásáról szól.Azt nem igazán taglalják, hogy melyik meddig él, csak az egymásra épülő bontófolyamatokat.Jövő héten, ha lesz időm és a kislányom mikroszkópja képes ekkora nagyításra, megnézem neked meddig élnek egy vízcseppben.:D
2010. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!