Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ponty mennyi idő alatt...

Egy ponty mennyi idő alatt pusztul el víz nélkül, a levegőn?

Figyelt kérdés
És egy nagyáruházban, pl. Tescoban meg tudják oldani, hogy élő halat vásároljak? Tehát élve vigyem ki, mondjuk vízzel teli zacskóban? Valaki csinált már ilyet?
2010. dec. 14. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Vigyél neki egy vödröt.

Hagyni megfulladni - állatkínzás.

2010. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beatrix17 ***** válasza:
100%
Most Őszintén!Nem mindegy,hogy a haza vezető úton pusztul meg,vagy a konyhapulton,amikor agyon vered??Nem tisztább,ha megkéred a hentest,oldja fel a szenvedései alól?
2010. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bocipók ***** válasza:
100%

Szerintem csak meg akar egyet menteni.

Az lesz a ponty számára a karácsonyi ajándék, hogy életben marad!

Éljenek a kopoltyús-pikkelyes állatkák!!!! :-)

2010. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bocipók ***** válasza:
100%

Ja, bocs nem a kérdésre válaszoltam.

Eltelhet akár 20 perc, fél óra is fulladásig.

Szerintem se próbáld ki, ha már megeszed, ne kínozd!

Csapasd le, pucoltasd meg a boltban.

2010. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem kínozni akarom... egy ismerősnek lenne meglepetés, élve, a kádba, poénként. Aztán meg elengedjük egy tóban. Ezért kéne élve kijuttatni a kocsihoz, amiben vinnénk egy vödör vizet. De nem tudom, hogy csináljam...
2010. dec. 14. 10:37
 6/13 Bocipók ***** válasza:
100%

A pultnál megkérdezed, lehet-e.

Szerintem simán. Leméri élve, aztán berakatod a vödörbe. A vonalkódot amit kapsz, meg odaadod a pénztárnál.

Biztos mosolyogni fognak.

Nem mindenki ment halat karácsonykor!

Én támogatom az ötletet!

2010. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, feltűnés nélkül nem fog menni :). Na mindegy, megkérdezem majd a pultnál... remélem, nem lesznek mérgesek.
2010. dec. 14. 10:51
 8/13 Platypus ***** válasza:
100%
Hidegben akár több óráig életben van egy ponty egy nedves szatyorban. Apám horgászik, rendszeresen hoz haza élve halat, pedig másfél óránál kevesebbet nem utazik hazafelé. (Nem szép szokás, de nekem nincs beleszólásom.) A ponty elég strapabíró hal ebből a szempontból. A helyedben keresnék egy jó erős és hibátlan szatyrot, amiben egy-két liter víz megáll. Menj olyankor, amikor nincs sor, és gyorsan kijuthatsz a kocsidig, ahova bekészíthetsz egy vödröt.
2010. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ha kádba teszitek a pomtyot akkor nehogy meleg vizet engedjetek rá mert egyből megzavarodik és megpusztul.
2010. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyedben nem tescoban venném, körülményes kijutni, meg nem is biztos, hogy odaadják (zavarhatja a többi vásárlót, a kasszánál sem tudják kezelni), hanem inkább halpiacon vagy magánszemélytől. Nem tudom merre laksz, de viszonylag sok tenyészet van, kíméletesebben tartják a halakat, nem úgy mint a tescoban (ott éppencsak életben tartják). Bár a ponty szívós oxigén tekintetében, valóban kibír több, mint 1 órát víz nélkül, de a hirtelen hőmérsékletváltozások (jéghideg akváriumvíz - klóros kádvíz - jéghideg tó, közben rengeteg szállítás) meg fogja ölni sajnos. Eléggé meghurcolják a halakat áruházbakerülés előtt is, nem sok esélyt adok neki :/
2010. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!