Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi vízforgatóm...

Edi0617 kérdése:

Az akváriumi vízforgatóm valamiért? Nem akar működni. Felül nem akar buborékozni. Szétszedtem d enem tudom, hogy mi lehet a baja. Egy kis propeller van belül bene nemtom, esetleg nem e azzal lehet valami

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 13:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Eddig semmi baja se volt de most épphogy,vagy csak szaggatottan jön belőle a buborék.
2010. dec. 16. 13:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a vizet áramoltatja, akkor szerintem csak az elkoszolódás a baja, amiatt kisebb a szívóerő, így nem tud levegőt beporlasztani. A szivacsot a leszívott akváriumvízben nyomkodd ki, a műanyag illetve motorikus részeket, propellert pedig csap alatt mosd ki alaposan. Ha ez nem segít, akkor elkopott a rotor, ezt ha márkásabb, például eheim szűrőd van, akkor ki tudják cserélni, ha valami kisebb, névtelen márka, akkor nem valószínű, hogy van alkatrész utánpótlása.
2010. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kitakaritottam teljesen mindent,most is csak igy részlegesen buborékol.És kb mennyiért cserélnék ki?mert semmi papirom nincs a készülékről mert ajándékba kaptam.
2010. dec. 16. 13:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen márkájú és hogy mennyiért kapsz hozzá alkatrészt, ha egyáltalán kapható hozzá.

Milyen idős amúgy a szűrő? Nálam egy névtelen is elmegy már 3-4 éve gond nélkül, túl hamar nem hibásodhat meg, hacsak nem alapból szériahibás, vagy nagyon ócska kínai.

2010. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aquael a márkája
2010. dec. 16. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz van, ha valóban ez a baja, sajnos látatlanban nem tudom. Az aquadepóban pesten például 600 forint, kisebb boltokban nem tudom, mennyire tartanak, rendelésre talán tudnak szerezni, Vidd be valahová, hátha értenek hozzá. Az viszont, hogy nem porlaszt levegőt még nem nagy baj, ha fodrozza a vízfelszínt az elég lehet.
2010. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most már jobb mint volt nemtom mitöl lett jobb.de még nem 100% ig tökéletes :)

Köszi a segitséget!!!!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 16. 17:42
 8/10 A kérdező kommentje:
képzel most meg teljesen jól működik igy pár óra mulva.nemtom mi volt vele akkor
2010. dec. 16. 18:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos megszorult egy kicsit, néha nálam is "akadozik", hol erősebb hol gyengébb a beszívás. Attól is függ, hogy milyen mélyen van. Mindenesetre örülök, hogy megoldódott.
2010. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) Nekem ugy van berakva hogy felül egy pár centi viz ellepi de ha lentebb rakom akkor szinte enm is jön belőle semmi.
2010. dec. 16. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!