Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudom, hülye kérdés, de...

Tudom, hülye kérdés, de milyen és hány darab halat tartanátok 54 literes"medencében"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenkinek magának kell eldönteni, milyen halak tetszenek saját magának. Sajnos ilyen pici aksiban nem tudok gondolkodni, de csak ekkorára van hely és pénz.
2010. dec. 18. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
guppi vagy ponty? xd
2010. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
19%

20-30 attól függ h mekkora a hal mérete :)

bár vigyázz ha van vitorlás az megeheti a kishalakat :D :P tapasztalat :$

2010. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom, űrlények miért válaszolnak...? 20-30... Az...


Az általános elv az, hogy a halak kifejlett méretével számolva 1 centi halra 1 liter víz jusson. Ez persze nem minden esetben igaz, guppiknál például elég fejenként 2 liter vízzel számolni.

Egy 54 literesben a helyedben vagy elevenszülőket tartanék, kb. 10-12 darabot, vagy pedig kistestű rajhalakat, mint például a neon, belőlük is 10-et egy csapat páncélosharcsával (6 fő) vagy egy sziámi harcoshallal.

Nagyon szép még, a mikrorazbórákat telepítesz, mondjuk galaxy razbórát amandalazacokkal és red cherry garnélákkal.

Nézegesd a www.diszhal.info -t, ott megtalálod a legtöbb akváriumi halat ajánlott akváriummérettel együtt.

2010. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második: igaza van Murrnak, kezdjük ott, hogy a vitorlás tartása 150 literes akváriumnál kezdődik. Abba tehetsz esetleg 1 párt.
2010. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tarts

Red cherry-, New bee- és Tigris garnélát

Galaxy razbórát/gyöngy dániót

Endler guppit

Brigitte micro rasborát


Ezek mind picik úgyhogy mehet belőlük sok darab


Mellette növénynek vasfára tekert jávai mohát,

lilaoepsis vizifüvet,

valami cripto növényt,

anubias nana, vagy anubias bateri gold az is jó mert kis levelű és igénytelen.



Ez ma králtam, egy 30 literes, de még nincs kész.

Hát nem sok minden van benne, 3db garnéla rákocska, meg hogyhívják ő parázs lazac vagy mi, az olyan naranssárgás pirosas hal, hát az se nagy.


[link]

2010. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Egy elképzelés:


15 db Boraras urophtalmoides razbóra, Boraras brigittae- moszkító razbóra néven szokták tévesen árulni igen sok helyen, és az igazi brigittae-vel ellentétben szereti a középkemény vizet is

3 db Törpe szívóharcsa

10 db red cherry garnéla


Ezek olcsó és praktikus vízigényű fajok, a legtöbb csapvíz megfelel nekik.

2010. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja, törpe szívóharcsa az jó, mert az algát megeszi, szépen takarít.
2010. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!