Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1hete vannak halak 36 literes...

1hete vannak halak 36 literes aksiba és már kezd furi szaga lenni a víznek. Mi lehet az ok?

Figyelt kérdés
4 Razbóra, 3Tetra,2 Molly,1Alganyaló,1Betta, kiszámoltam 1l. víz/1cm. hal kb. 35cm re jött ki a halak hossza. Ez már túlzsúfoltnak számít? Napi 2-szer kapnak enni. Használok Nitrivecet és nem egyszerre lettek a halak telepítve.
2009. jan. 23. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi halhoz nagyon kicsi az akvárium, nyilván a halak sínylődnek csak. El kellene ajándékozni a többséget, egy 36 l-es akvárium max 2-3 neonhal méretű halacskának elég- de inkább egynek sem, a tisztítása miatt.

Vegyetek egy nagyobbat, a nálatok lévő halak létszáma alsó hangon 100 l-es akváriumot jelent.

2009. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Természetes jelenség egy hét után, hogy kezd fura szaga lenni, ez meg fog változni. Más jelenségeket is tapasztalhatsz majd, szerencsés vagy ha csak ennyit, és nem zavarosodik, stb. :) Azért van, mert most kezd beállni a biológiai egyensúly az akváriumban. Azt mondják, hogy egy jól működő akváriumban a víz "szaga" olyan, mint a frissen megázott földé, hát nekem már jó régen vannak halaim, és tényleg arra emlékeztet, tanúsítom. De a legutóbbi akváriumom beállításánál nekem kellett egy hónap hogy minden rendben legyen a vízzel és halakkal, úgyhogy ne aggódj:)

A halak számával kapcsolatban, hát többet már tényleg ne vegyél! És rendezd be szépen növényekkel, és legyen búvóhelyük ha már így alakult! Sok örömöd lesz a halazásban, remélem!:)

2009. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit az első hozzászólónak, hogy igen, igaza van, de sokan kezdik egy kis akváriummal, mint ahogy én is annak idején, és én szerintem, aki guppykat(4), páncélos harcsákat(5), algaevőt(1) tartottam benne, nem feltétlenül szenvedés a halaknak.

Bár most hogy nagyobb van, összehasonlíthatatlanul könnyebb vele takarítás szempontjából, de szerintem Te is eltúloztad kicsit hogy max. 3 neonnak elég ennyi víz, ez azért szerintem nem igaz.

2009. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértő és hasznos tanácsoz, egyébként már nem is akartam több halat,csak a lányom könyörgött egy Bettáért.
2009. jan. 23. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is elégnek kell lennie a víznek ennyi halra, de a tetrával vigyázz! Nagyon szereti csipegetni a nagyobb úszóval rendelkező halakat (pl. betta, molly)!
2009. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
minél kisebb 1 aksi, annál nehezebb fenntartani a biológiai egyensúlyt benne, vegyél 1 nagyobb aksit, naponta csak 1x egyenek szűrő stb...
2009. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Imádom az ilyen halfanatikusok hozzászólásait, akik szerint félmilliós berendezés kell ahoz hogy pár halat tarts... ha be tartanék mindent amit a neten írnak, a gatyám rá menne a halazásra-.-' Amúgy én a bettát venném ki, annak tényleg kicsi a hely, főleg a többi hallal, amúgy teljesen jó. A második hozzászóló adott normális választ, a jól működőő akvárium vízének vizes föld szaga van, de eltarthat 2-3 hétig is mire beáll a biológiai egyensúly. Üdv
2013. nov. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!