Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Almacsiga vs jávai moha?

Almacsiga vs jávai moha?

Figyelt kérdés

Szerinted mi történne ha ezt a kettőt egybe tenném?

Másrészről menyire pucolná az üveget a csigusz?

Volt már almacsigám,állítólag az a fajta volt ami semmit sem bánt a növények közül,de mégis felzabált mindent mikor nem figyeltem rá és nem adtam neki zöldséget 2 hétig.


2010. dec. 20. 18:09
 1/6 gfero ***** válasza:
az almacsiga az egészséges növényeket nem bántja az üveg tisztítástól meg ne várj csodát.
2010. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a mohának nem eshet baja. Mondjuk én elégedett vagyok a csiga takarítóbrigáddal, igaz nem almacsigák, hanem postakürt, tányér és maláj tornyosok, de nem algás az üveg, mindent felesznek. Kaptam egy durván algás növényt is, 2 nap alatt letakarították, de a növényhez nem nyúltak. Tehát én csak ajánlani tudom őket.
2010. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2db almacsiga+ 2db törpe szívóharcsa ez a legjobb barna algatakarító kombó.


Nem lesz baja a mohádnak, nekem voltak úgy együtt, bár én nem vettem volna észre ha lezabálják a mohát, mert sok mohám van. De az feltünt hogy milyen szépen kitakarítottak 1-2 nap alatt. Üveget is növényeket is, szóval ügyesek. Szerintem érdemes venni.

2010. dec. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor kipróbálom,őket maláj tornyosom van pár darab de tényleg csak pár darab max 4-5 és amint nagyobra nőnek csak üres házak maradnak belőlük,vagy lejár az idejük ,vagy a halak elintézik őket.


Csodát nem várok a csigáktól csak annyit,hogy tartsák kicsit karban az akváriumot.

Nem algásodik az akim nagyon,de azért hetente le kell törölnöm az üveget bár ha nem törölném sem lenne nagyon zavaró,csak annyit akarok elérni velük,hogy némileg javuljon a helyzet.

2010. dec. 20. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én úgy láttam hogy a zöld algát nem eszi senki,

de a barna algára jók ezek.


A törpe szívóharcsa strapabíróbb, az tovább él mint egy almacsiga. Alma könnyen döglik.

2010. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bevált az almacsiga olyannyira,hogy azóta már van 5 darab szuperül eszik az algát az oldalüvegről,el nem tűntetik de elhalványítják elég rendesen.

Szívó harcsát is vettem 3-at próbaként ők is igéretesek úgyhogy még szerzek be párat,hogy meglegyen egy normális csapat belőle.

Ja és a csigák a mohát nem piszkálják csak az algát ették le róla:)

2011. márc. 4. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!