Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan készítsem elő a ma...

Hogyan készítsem elő a ma vásárolt vasfát az akváriumi életre?

Figyelt kérdés
Gondolok az áztatásra,főzésre stb.
2010. dec. 20. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

A "pedáns" akvaristák megfőzik egy lábos vízben, de szerintem fölösleges, mer amit boltban árulnak az már arra van kitalálva hogy simán is bedobhasd az akváriumba.


Legalábbis én szoktam venni, csak lemosom csap alatt a port róla, aztán dobom be egyből a halakhoz.

Sok vasfám van és még sosem volt belőle gond.

2010. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan haverom is aki mikróba tette, mert a mikrohullám mindent élőlényt kiöl pár másodperc alatt.


Ha nagyon ereszti a színét akkor ki szoktam venni az akváriumból és félredobom, veszek egy másikat. A legtöbb nem szokta barnítani a vizet, de néha kifogok egy olyat ami igen.. azt akkor áztatom vödörben hetekig, vagy hónapokig :)

2010. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
100%
Érdemes kifőzni, mert ha nem teszed akkor sokáig ereszti a színét és olyan lesz a vized mint a tea. Sok hal szereti a barna, csersavas vizet, de szerintem ronda. Nehéz fa, azonnal lemerül, ezzel nincs gond.
2010. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kiFŐZni egyébként egy helytelen megfogalmazás.


Nem kell és nem is szabad forrásban lévő vízbe "főzni" a fát. Csak forróba, de ne forrjon.


Amúgy ha nem zavar, hogy barnítja a vizet beteheted helyből, nem okoz gondot. Ha zavar áztatni illetve "főzni" kell.

2010. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bizony-bizony tévesen ment be a köztudatba ez a főzőcske.A bacikat ugyan megöli, de nagy mértékben roncsolja a fát,jócskán lerövidítheti az "élettartamát" főleg, ha nem vasfáról van szó, hanem pl szőlőgyökérről,esetleg tőkéről.Úgy ahogy azt előttem már írták, csak forró vízbe célszerű tenni, de én is az alapos áztatás híve vagyok. Egy kis csersavporral, még ellenállóbbá is tehető és ezzel a megoldással a bacik is elpusztulnak.A vasfát elég lemosni, vagy áztatni, ha nem tetszik a barna víz.Nálam sötét csersavas vízben vannak a halak. Természetesen akkor tartsd így őket, ha ilyen igényű halaid vannak, ha nem akkor áztatni kell X ideig. Egy kiszáradt vasfán,nincsenek a halakra ártalmas bacik, sőt másik sincs.
2010. dec. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát tiltakozom :)

Néhány napja vettem egy vasfát. Előtte olvastam itt is és máshol is a véleményeket róla, és több helyen is azt írták, hogy amit boltban veszünk, az eleve elő van készítve és nyugodtan mehet is az akiba egy röpke mosás után. NE TEGYÉTEK! :D

Nagyon nagyon csúnyán beszínezte az akváriumot, de nem 1-2 nap alatt hanem 1-2 óra alatt. Fekete tea színe lett 2 órán belül. Szerencsére nem halas aki, hanem teknősös, ezért teljes vízcserét csináltam, az a tekiknek nem árt meg. Most nem tudom, hogy kifőzzem-e vagy csak simán kidobjam. Feldühített, úgyhogy kidobnám a fenébe, de drága volt, úgyhogy lehet főzök rajta egyet. :D

2017. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Sajna, vagy nem kinek mi kell az előkészítettnek mondott vasfa is színez, sőt a "főzés" áztatás után is fog. Az áztatás nem pár napig, hanem vízcserék mellett hetekig kell csinálni ahhoz, hogy a fekete léből halvány teaszínű legyen, a teljes kiázáshoz akár hónapok is kellenek. Citromsavval jól közömbösíthető, biztosan tapasztaltátok már, hogy a tea fekete színét is egyből elhalványítja, ezzel gyorsítható a folyamat. A főzést továbbra sem ajánlom csak a forró vízben történő áztatást. A forró vízből kivett fát hagyni kell kihűlni nem szabad hideg vízbe tenni mert ez még a főzéstől is jobban roncsol. Amúgy nem ártalmas dolgok az állatok számára a cser és huminsavak, sőt, csak hát nem minden akváriumban mutat jól a fekete víz és sok halnak nem ilyen az élettere.
2017. jan. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!