Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol lehet Budapesten olcsón...

Hol lehet Budapesten olcsón neonhalakat venni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:

VI. Eötvös u 28. Atlantisz díszállat

100 Ft/db ha jól láttam

2010. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne, köszi:)
2010. dec. 20. 19:28
 3/10 Platypus ***** válasza:
Ne vegyél túl olcsón neonhalat, össze-vissza fog ferdülni a gerincük. Ha spórolnak a tenyésztésen, az szinte garantáltan ezt eredményezi. Egy ferde díszhal meg minden csak nem dísz. Általában 200 Ft alatt van a neonhal, ha 10esével veszed akkor sok helyen akciós. Az atlantisztól 2 saroknyira van a vadon a podmaniczky utcában, általában szebb halakat adnak. De akárhol is veszed, nagyon alaposan nézd meg őket, ha egy ferdét is látsz az akváriumban, akkor menj máshová.
2010. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az aquadepóban is olcsón adják és színvonalban eléggé kiemelkedik a többi körül. A Vadont irreálisan drágának találom.
2010. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vadon az rohadt drága :)) ott nem veszek semmit soha.


Najó vettem ott 2 new bee garnélát, mer az olyan szép :)

2010. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vadon nemcsak, hogy drága, de a halas résznél az "eladók" is ritka nagy figyelmetlen taplók tudnak lenni. Egyáltalán nem készségesek, és segítőkészek.. Ezért utálok én is oda járni, csak ha nagyon muszáj akkor megyek. Ráadásul eddig a szakértelmükkel sem kápráztattak el túlságosan. Atlantisznál is tudnak hülyeséget mondani, de nem olyan nagyokat. :)
2010. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
Az atlantiszról nekem elég negatív a véleményem, egy csomó állatot árulnak helytelen néven(aztán találd ki hogyan kell tartani), és mindent csapvízben tartanak, a diszkosztól kezdve a CRS garnéláig. Tele vannak döglött hallal és a kisemlősöknek ritka szutyok helyük van. De tény hogy olcsók.
2010. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, de képzeld el a vásárlót.


Meglát egy CRS-t a Vadonban, hazaviszi és fogalma sincs hogy az nem csapvízben volt, hazaviszi, bedobja csapvízbe és a CRS másnapra megdöglik.



Viszont ha megvesz egy CRS-t az Atlantiszban, ott az eladó olyat árul ami csapvízben szaporodott és nőtt fel, legalábbis ezt mondja. Az talán szívósabb lesz ha hazaviszed csapvízbe, akár 1 hétig is élni fog :)


Akkor most melyik a jobb?



Pl én nem tudom hogy a Vadonban osmo /desztillált/ioncserélt, vagy csapvíz és valaminek a keveréke, szóval hogy mibe tartják a garnélákat?


Ha te tudod megmondhatod.. mert kíváncsi lennék :)

A Vadonban nem fogom megkérdezni, mert félek, hogy kiröhögnek a boltban..

2010. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

Úgy emlékszem, ioncserélt+csapvíz keverékét használják, de nem vagyok benne biztos. Jó régen kérdezgettem. Amúgy meg kérdezd meg, ha arra jársz, az eladónak az a dolga, hogy minden hülye kérdésedere válaszoljon. Tényleg kelletlen meg morcos szokott lenni az egyik srác, de nem őt akarom megvásárolni, hanem a halakat. Felszerelést én se tőlük vásárolok, mert tényleg drágák, de élő állatért oda szoktam menni. Az atlantisz típusú boltokban, ahol az embert megcsapja belépéskor az állatszag, nem szívesen veszek semmi élőt.


A neonhal alapvetően az egyik legolcsóbb hal, nincs igazán nagy különbség a boltok árai között. A westendben is láttam már 1000 Ft/10 db akciót, pedig a plázás boltok a legdrágábbak mind közül. Szerintem jobban megéri egy normális helyről venni, mert mire megyek a megspórolt 500 forintommal, ha a halak csúnyák lesznek? Én három évig nézegettem egy ajándékba kapott olcsó neonhalrajt, mindegyiknek más irányba kanyarodott a gerince. Rossz volt ránézni is, legszívesebben elpasszoltam volna mindet a fenébe, de senkinek se kellenek torz halak, lehúzni a budin meg nem az én stílusom.

2010. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aha, köszi.


Mondjuk nekem a micro razbórák jobban bejönnek, mint a neonok. Kisebbek, szebbek, drágábbak, de egy Brigittae tovább él mint egy neon és a Brigittae pirosban az tök szép. Van nekem arany is, az annak lehet más a neve, de ugyanolyan zöld sávja van, csak szerintem a piros szebb.

A vadonba láttam pirosat jó drágán.

2010. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!