Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az egyik foltos...

Mi lehet az egyik foltos páncélos harcsával?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, kicsit megijeszt! Kb. 1 hete elkezdett sokkal többet enni, mint amennyit szokott, gömbölyűbb is lett. A márnák elől is képes elenni a víz tetején a kaját (ott fenn az üveghez "tapadó" tubit, szúnyoglárvát szürcsöli be)! Már végleges méretű példány.


Hőm.: 23-24 fok, vízcsere hetente 15%, etetés: napi 1-2x (tubi, szúnyogl., spirulina, granulátum, ritkán lemezes, daphnia), heti 1 böjtnap.


Rajta kívül még 2 db aeneus és 1 db 2cm-es foltos páncélos van. (Nem én válogattam így össze, két csapat kialakítását tervezem, ha meglesz a másik akvárium is.)


2010. dec. 21. 12:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Semmi más elváltozás nincsen rajta, teljesen úgy néz ki, mint eddig, csak dundibb.
2010. dec. 21. 13:55
 2/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy képet, nagyjából ilyen formájú (csak foltos):


[link]

2010. dec. 21. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán ismerem a páncélosokat, de szerintem vagy ikrás, vagy bélgyulladás lehetséges túletetés miatt. A hasvízkór nem valószínű, mert a tartási feltételek jónak tűnnek és az más tüneteket is produkálna. Előbbire a kezelés legalább 1 hét koplalás.


De remélem jön valaki aki tart belőlük és megnyugtat, hogy csak ikrás :)

2010. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hasvízkór szerintem sem ilyen, láttam egyszer egyet, efelől kicsit nyugodt vagyok. Nem adok enni csak annyit, amennyit épp' hogy megesznek, de ő habzsol. El kell csalni, hogy a márnák (!) ehessenek...
2010. dec. 21. 14:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. dec. 21. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nálam is okozott problémát, mivel együtt vannak ivadékok és szülők, próbáltam a kicsiknek is élelmet juttatni, aminek az eredmény egy-két felnőtt túletetése és bélgyulladása lett. Nehéz megoldani, hogy mindenkinek jó legyen, de inkább etess mégkevesebbet.
2010. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, minden a rendes kerékvágásban megy tovább! Nem kapott annyit enni a haspók, és most vissza is nyerte a versenysúlyát (mikroszkópozásból maradt egy pipettám, azzal adtam a többieknek szinte a szájába a falatot, miután az ominózust elcsaltam).

Kellemes Ünnepeket!

2010. dec. 25. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!