Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halaimnak?

Mi baja lehet a halaimnak?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumban van 14 hal, illetve már csak 12:( mert reggelre elpusztult egy arany molly és egy algaevő harcsa.

Az eredeti felállás ez volt:

5 neonhal

2 aranyhal

2 algaevő harcsa

Hétfőn vettem hozzá: 1 sziámi harcost, 2 arany és 2 fekete mollyt.

Tegnap este már furcsa volt nekem a harcsa, mindig feljött a víz tetejére, lebegett, aztán hirtelen leesett a víz aljára, megpiszkáltam akkor arrébb úszott. A molly is ezt csinálta, és már kezdi a fekete is.

Van benne levegőztető, szűrő, fűtő, élő növények, a víz 23 fokos. Mindig este adok nekik enni, annyit hogy elfogyjon pár perc múlva. Szóval szerintem nem a kajával volt a baj, remélem nem éhen haltak.


2010. dec. 30. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aranyhal??? ha 2-en vannak akkor már minimum 150literes kell,de lehet h valami fertőzést vittél be. Alapból nem értem a harcoshalat...
2010. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem csoda, hogy pusztulnak... Amit csinálsz, az borzasztó, büntetendő.

Az aranyhal igényei merőben másak mint azö sszes többi haladé. Míg ő a hideg 18-20 fokos vizet szereti, a többiek a 25-26 fokot. Nem is beszélve a helyigényről, én 130 literben tartok össz-vissz 4 aranyhalat. Remélem érzed a különbséget. Enni sem adhatod ugyan azt neki, mint a trópusi halaknak. Ez már egy betegségforrás, a nem megfelelő tartási körülmények.

A többi halad igényeit sem elégíted ki, a sziámit napokon belül szét fogják szedni, az algaevőknek is 100 liter a minimum, a neonok is eleségként végzik, ha elélnek valahogy addig.


És, hogy konkrétan mitől pusztulnak: Kis helyen szoronganak, a saját ürülékükben és bomlástermékeik között. Ez mérgezi őket, egy normálisan telepített akváriumban is heti 30% vízcsere javasolt, nálad ez édeskevés, de a halak többet nem bírnak ki. Másik a stressz, nem érzik jól magukat, fogékonyak minden betegségre. A méregtől már egyébként is legyengültek, egy kis bacilus vagy parazita könnyen legyűri őket.


Ha jót akarsz, 50 literre maradjon a sziámi, 10 neonnal és az egy szem algázóval. A többieket ajándékozd el, az előbbieket pedig 26 fokon tartsd.

2010. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Ez érdekes, mert az eladó szerint (aki tizenvalahány éve viszi a boltot) jól meglesznek a halak együtt. Azt mondta, hogy egy 54 literes akváriumba 20 halat tehetek. Amikor bent voltam a boltba egy nőnek 4 literes gömbakváriumba javasolt 2 aranyhalat. Ehhez viszonyítva azt hittem az enyémeknek király helyük lesz. És kérdeztem a meglévő halakhoz milyet lehet tenni, megmutatta hogy mik közül választhatok, mert ezek mind összeillenek. Én ezekből választottam a sziámit és a mollykat.
2010. dec. 30. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod az eladónak az a célja, hogy minél több halat eladjon. Persze, hogy azt fogja mondani, hogy összeillenek. 4 literes gömbakváriumba 2 aranyhal? Gratulálok, 100 liter kellene a 2 aranyhalnak. De nézz körbe a diszhal.info oldalon, hogy mik az igényei egyes halaknak. És hallgass Murr-ra mert mindent tökéletesen leírt.
2010. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A te eladód egy gusztustalan ember.

A gömbakváriumot már régen betiltották, az állatvédelmi törvény alapján gerinces állat nem tartható benne. Ha megadod a bolt elérhetőségét személyesen megyek be és teszek feljelentést.

Az aranyhal tartása:

[link]

[link]


A többi tanácsa is helytelen volt, sziámit 100 literesnél kisebb akváriumba nem adnak el elevenszülőkkel, csak békés pontylazacokkal (lásd neon).


Egyébként meg, te megvetted a halakat, nálad elpusztulnak, ő pedig keresett pár perc alatt 2000 forintot. Akkor ki járt jól?

2010. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen "kereskedők" még mindig nem haltak ki? Igaz, Én nem halat árulok, de a pofámról lesülne a bőr, ha bárkit átvernék...
2010. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

Az állatvédelmi törvény szerint minden cm halra 2 liter vizet kell számolni, 20 cm fölött még többet. A te halaid felnőtt méretével számolva:


aranyhal 2x20 cm

neon 5x3 cm

anci 2x13 cm

betta 1x7 cm

molly 4x6 cm


Tehát összesen 112 cm hal, amire 230 liter víz kéne minimum. Mivel még kicsik, tegyük fel hogy még 100 liter is elég. De az aranyhal, mint ahogy máshogy is megírták, sehogy se passzol bele ebbe a társaságba. A 20 centi is optimista becslés, egyes fajták sokkal nagyobbak is lehetnek.

2010. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Sajnos beleestem abba a hibába, hogy megtetszettek a halak és nem vettem figyelembe az igényeit. Kérdeztem róla az eladót ő meg azt mondta jó lesz, én naivan elhittem.
2010. dec. 30. 20:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd üzletelni velük, hogy a két aranyhalat vegyék vissza, és adjanak neont helyette. Akkor már jobb lesz a csapat. Ha lesz 10 neon, marad a sziámi, az algaevő, és még van 1 harcsa. Az maradhat? A másik 2 molly is elpusztult:(:(
2010. dec. 30. 20:59
 10/11 anonim ***** válasza:
én nem tartanék 2 algaevő harcsát ekkora helyen, mondjuk az se mindegy, hogy milyen fajta... de itt tényleg mindent megtalálsz, helyigényét, hömérséklet stb: [link]
2010. dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!