Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkedi a szivárványos...

Miért csipkedi a szivárványos guppim a plattimat? Folyton a nyomában van, és bele-bele csíp.

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen vannak és hányan?
2011. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha fiú a guppi amelyik csipkedi és ráadásul nőstényt akkor itt valami szerelmi történetbe keveredhettek. Előfordul elevenszülők között hogy egymással is túl jó kapcsolatot ápolnak. pl.:szifó-platti vagy nálad is platti-guppi. Ha nagyon bántja és látod hogy nem óvatosan és párzási szándékkal teszi ezt, különítsd el az egyiket és hagyd is külön őket egy időre. Később próbáld összeengedni őket és majd meglátod mi történik. Ahogyan az előző is kérdezte ha túl kicsi az akvárium akkor védi a területét mert valószínűleg túlnépesedett az akváriumod. Remélem segítettem
2011. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon kezdő vagyok :)

Szóval 60 literes akváriumban vannak, összesen 10 halacska egyelőre. Két anci, 3 zebradánió, 3 guppi (ebből az egyik a szivárványos), 1 betta, 1 platti.

A guppi biztos hím, ezt mondták mikor vettem, de azt nem tudom, hogy a platti nőstény-e. Honnan tudhatom? Illete honnan látom, hogy párzási szándékkal teszi vagy sem? Egyfolytában követi, és úgy a hasa körül (ha mondhatok ilyet egy halra:) ) csipkedi. Tehát nem a farkát. Mindig nézi, szembe megy vele, aztán mellé, követi, követi, és csíp egyet.

2011. jan. 2. 20:02
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos csak azt tudom neked mondani, hogy nem jó arányban vannak a halaid. 1 db-ot nem tartunk semmiből. Plattiból 100 literre számolunk 10-12 halat, tehát a te esetedben 6-8 lenne az ideális létszám. Guppiból 2 hímet és 6 nőstényt kellene tenned, az anci párnak minimum 90 literes akvárium szükséges, a zebradánióból is 8 db kellene. Bettát pedig nem tennék közéjük, főleg nem hímet (nem tudom a tied milyen). Valószínű azért kergetőznek, mert nem tudják másképp lefoglalni magukat. Ajánlom, hogy vegyél melléjük társakat, annyit amennyit írtam. Talán akkor megszűnik a kergetőzés, ha nincs sok növényed, akkor vegyél sokat, dús legyen (főleg hátul), így kevésbé fogják szekálni egymást.
2011. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a segítséget! Ezek szerint a boltban (Zoodom) nem túl jól informáltak. Még összesen 2 hete van akváriumom, most rendeltem meg a Horn-Zsilinszky könyvet...

Leírnád pontosan, hogy egy 60 literes akváriumot te hogyan népesítenél be egy teljesen kezdő akváriumosnak? :) Egyáltalán összesen max. hány halat tegyek bele? Nekem pl. olyat is mondtak a boltban, hogy ne vegyek nőstényt, mert agyonszaporodnak..... ha segítesz megköszönöm.

2011. jan. 3. 09:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja, nehogy félreérts! Azt láttam, hogy ezek mellé még mit vennél.... csak pl írtad, hogy az ancipár meg a betta nem idevaló. Ezért kérdezem, hogy ha előlről kezdeném, akkor hogyan érdemes benépesíteni kezdőként ezt a 60 literes akváriumot?
2011. jan. 3. 09:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Uhhh...hát ez durva, pedig a Zoodom nem valami kis suttyó bolt...na mindegy. Hát figyelj, az a baj, hogy az eladónak az az érdeke, hogy mindent eladjon neked. A leggonoszabbak még arra is képesek, hogy direkt rosszat mondjanak, csak hogy visszamenj és vegyél új halakat meg gyógyszert, ha szükséges. Sajnos ilyen ez a mai világ. :(

Amit tudok neked tanácsolni, az az, hogy ekkora akváriumba 2-3 fajtánál többet ne tarts. Nézegesd a diszhal.info oldalt, nagyon hasznos, leírja a legtöbb akváriumban tartott hal igényeit. Valamint az akvarista.hu-ra regisztrálj be, ha még nem vagy és a főoldalon lévő 5 db ebook-ot olvasd el, nagyon hasznosak. És persze rengeteg fórum van, azokat is ajánlatos böngészni.

Ha pesti vagy és nem balmazújvárosi (mert ebben a 2 városban van zoodom), akkor tudom neked ajánlani az Aquadepo-t, ők nagyon profik, nagyon rendesek, normális tanácsokkal látnak el és nem fognak átvágni. Tőlük nyugodtan lehet tanácsokat kérni és fognak neked segíteni mindenben. Mi is oda járunk. :) Bármi kérdésed van szívesen válaszolok a nap folyamán. :)

Jah és a halak ügyében: szerintem csináld azt, amit már leírtam, és ha túl soknak találod bele a halakat (ami valószínűleg így lesz), akkor az egyik fajtól válj meg szerintem. Akvaristán fel tudod tenni hirdetésbe. Vagy szedd őket külön. Én a bettát élből kivenném, vegyél hozzá nőstényeket, ha hím és vegyél nekik egy 50 literes akváriumot inkább. Többi maradhat szerintem benne. De persze azokhoz is vegyél többet, ahogy írtam korábban. Növényekből pedig mehet dögivel, az csak hasznos lehet, nem káros. Persze van olyan, amit majd nyírnod kell, mert túl nagyra fog nőni, de olyat kell választani, ami nem nő gyorsan, diszhal.info-n vízinövényeket is találhatsz.

És nagyon jól tetted, hogy megrendelted a Horn-Zsilinszky könyvet! :)

2011. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer! Debreceniek vagyunk, itt van Zoodom a Balmazújvárosi úton. Akkor benépesítem úgy ahogy írtad, aztán tanulok tovább :)

Köszönöm!

2011. jan. 3. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Jah, hogy balmazújvárosi út, oké :) Azt hittem Balmazújvároson van a bolt, nem néztem a pontos címet. :)

Szerintem inkább szakkönyvekből és internetről, szakfórumokról tájékozódj, mint az ottani eladóktól. :) Sok sikert az akváriumhoz!

2011. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem egy kicsit korai hogy 2 hete van akváriumod és már is lakókkal gazdagítod? Nem igazán tudom hogy lehet e összefüggésben a csipkedéssel de hogy a baktérium kultúra beálljon annak aztán idő kell.
2011. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!