Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A darakórtól előfordulhat az,...

A darakórtól előfordulhat az, hogy a hím bettám úszóján apró tűszerű pöttyök keletkezzenek?

Figyelt kérdés
Darakórosak lettek a halaink,tegnap óta Parakillel kezeljük őket,ami szépen múlik is el,de ma délben észrevettem a betta úszóján vagy 3-4 tűszerű pöttyöt.
2011. jan. 4. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizony, az az lehet. Vagy az uszonyrothadás is kis felkunkorodásokat eredményezhet, az is lehet a darakór velejárója. Remélhetőleg a parakill ezen is segít.
2011. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem lényegét meg lehagytam.A pöttyök nem fehérek mint mikor tele volt darakórral,hanem 3-4 lyuk lett mintha tűvel át lenne szurkálva.
2011. jan. 4. 18:26
 3/5 gfero ***** válasza:
3 -4napon belül biztos eltűnik de legalább 6napig tart a kezelés .a 3-dik napon szoktam csinálni egy 40%vizcserét hozzá teszek megint parakkilt és még 3 napig benne hagyom őket csak vigyáz nehogy túladagold mert nagyon erős
2011. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gfero ***** válasza:
nem látszik a hal testén egy korong alakú valami vagy egy dudor,mert akkor egy parazita.haltetű vagy alsóbb rendű rákok támadták meg a halakat amik élő eleséggel szoktak bekerülni az akváriumba vagy egy új növénnyel a halra tapad annak vérével táplálkoznak de ezek szabad szemmel jól láthatóak.
2011. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem semmi egyéb tünet nincs.Remélem pár nap és eltűnik ez is.Egyébként úgy tudtam 3 nap után kell a Parakill kezelés miatt 50% vízcserét csinálni,s aztán már nem kell újra gyógyszerezni a vizüket,ha gyógyultnak látom őket.Ti hogyan szoktátok?
2011. jan. 4. 20:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!