Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lejárt szavatosságú parakill...

Lejárt szavatosságú parakill okozhat a halaknál elhullást? Most vettem észre, hogy lassan 3 hónapja lejárt a szavatossága, de már 3 hal meg is halt. Vajon a szertöl, vagy már ennyire betegek voltak? Én nem láttam őket betegnek.

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem láttad őket betegnek és adtál nekik parakillt?

Minek?

ehetnél egy kis fogamzásgátlót.

2011. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs,rosszul fogalmaztam, a guppiknak láttam szakadozottnak az uszonyait,és e miatt tettem be a vízbe.Viszont amelyik halon nem láttam elváltozást az halt meg.
2011. jan. 6. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a parakill, mint sok hasonló gyógyszer nehézfémeket, rezet és hasonló elemeket tartalmaz, ebbe nem szeretnék belemenni, mert nem tudom pontosan mit. A lényeg az, hogy a szavatossági idő lejárta után ezek az elemek már átalakulnak, a kórokozókra nézve hatástalanok lesznek. Hogy a halaknak ártott-e, hát elképzelhető. Viszont én inkább a betegségre tippelnék, de így látatlanban nem tudom, hogy mennyire betegek.
2011. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Murr!Köszönöm válaszod!Akkor valószínűbb,hogy betegek voltak.Én pedig nem vettem észre.Sajnos még csak most tanulunk bele az akvarisztikába.
2011. jan. 6. 13:03
 5/9 gfero ***** válasza:
100%
a parakkil egy nagyon jó gyógyszer de egy kicsit is túladagolva vagy lejárt terméket használni az már egy erős méreg .tehát nagyon is lehetséges ha nem biztos
2011. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor megmérgeztem Őket?Ha le is cseréltem kb a víznek a felét,pár órán belül az édes kevés?Számíthatok az összesnek az elhullására?Plattik és guppik vannak jelenleg,és hát a guppik betegek.Mit tehetek még?
2011. jan. 6. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostmár csak egy feles vízcserét csinálj. De azt sem csapvízzel, hanem legalább 12 órás álottal (csak ebben az esetben, amúgy 1 nap a minimum). Gyakori hiba ilyenkor kapkodva gyorsan a csapvizet használni, de az tovább ront a helyzeten: betegség + vegyszer + rá még egy más hőmérsékletű klóros, szintén vegyszeres víz nem tesz jót.
2011. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy még, ha tovább romlik a helyzet akkor lehet, hogy jobb ha kiveszed őket az állott vízbe. Ez stresszes, de jobb mint a semmi.
2011. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. jan. 6. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!