Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halak valók nekem?...

Milyen halak valók nekem? Kezdő vagyok. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Még csak tervezem a halak tartását. A szobámban 22-26 fok van, egyik sarka közvetlen az ablak mellett napfényes, a szoba többi része sötétebb valamivel. Nagyon tetszenek a betták, neonhalak, mézgurámik. Mint kezdőnek és az említett körülményekhez milyen halakat ajánlotok és mennyit? Nem gond, ha hetente 2-4 napot távol vagyok tőlük?

Amúgy 50-60 literesnél nagyobb akváriumot nem szeretnék.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 7. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is kezdő vagyok, de azért van már néhány tapasztalatom.

Nekem az 54 literesben nagyon jól elvannak a neonok, black molly pár, betta pár, üvegharcsa pár, guppi pár, szifo fiú. Neonból van 10, a többiből pedig egy-egy pár. Többnyire az a tapasztalat, hogy egy hímhez érdemes 2-3 nőstényt pakolni. Én kezdésnek a változatosság mellett döntöttem, azért vettem őket párban. Ezekből a halacskákból összesen szerintem egy 50-60as aksiban elvan 20db. Természetesen ha egy-egy fajtából többet veszel, kevesebb fajtát tudsz belepakolni, mert ugye nem szabad túlzsúfolni az akváriumot.

2011. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy közvetlen napfényes helyre, fűtőtest közelébe ne tedd (elősegíti az algásodást). Inkább egy sötét, nyugodt sarokba (világításod úgy is lesz.

Ha valaki megeteti naponta egyszer a kicsikéket, ránéz a hőmérsékletre, intézi a világítás ki-be kapcsolást akkor nem gond ha távol vagy. Ha beáll az aksid, igazából a napi etetésen kívül nincs más teendőd. Kéthetente egy 30-40 %-os vízcsere, és ennyi.

2011. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy 60 literest, bele szűrőt, kavicsot

hozzá egy halhálót amivel tudsz halászni, egy leszívó csövet, és legyen 2db tiszta vödröd..

Meg kavicsot, növényeket (anubiast), vasfát...


Előbb rendezd be az akváriumot, legyen a tetején lámpa is, járasd üresen 2 hétig, és csak utána vásárolj bele halakat. Ha ablak mellé rakod, elképzelhető haogy hamar algásodni fog, szóval érdemes az ablak elé rakni, a hátuljára meg egy kartonlapot, vagy pósztert, hogy ne süssön bele a nap. 6500 Kelvines fénycsövet, vagy kompakt izzót kell venni a tetejére, vagy vízalatti neonokkkal is megvilágíthatod azt is rakhatod a tetejére is, az pl olcsó lámpa..


aztán halak


hát amiket összerakhatsz, pl:

8db neon, 6db ékfoltos razbóra, 6db tetra, 1db hím betta

(ezek lassú halak)


Másik csapat:

Guppyk, mollyk, xiphok, plattik, dániók

(ezek gyorsabb halak)


1pár mézgurámi is mehet egybe, de nem több.


Minden összevéve 16 halnál többet azért ne nagyon pakolj bele, mert nagy lesz a zsúfoltság és idegesíteni fogják egymást.


Kell bele sok növény azzal kezd, mert azt minden hal szereti. 1 hétig is simán kibírják kaja nélkül, 1-2 nap nem a világ, de hát nyilván nem örülnek ha éhezniük kell.

2011. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hja tényleg a lámpára meg rakjál egy időkapcsolót és akkor nem kell kapcsolgatni.. a Conrad-ban 1800 Ft körül van egy ilyen. Beállítod hogy reggel 10-től este 10-ig menjen, és kész.
2011. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 gfero ***** válasza:
én mint kezdőnek lazacokat, dániokat ,neonokat ajánlok .inkább tartsál 2-3 fajból többet mert ezek raj halak és jobban is néz ki .ha sókat vagy távol vegyél önetetőt a halaknak
2011. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

kösözönöm, én is ezekre gondoltam.

Körülbelül mennyibe kerül az akvárium, szűrő, levegőpumpa, háló, stb beszerzése? Melyikből milyen márkát javasoltok? Mik váltak be?

2011. jan. 7. 21:24
 7/13 anonim ***** válasza:

Én szettben vettem az 54 literest. Tetővel, világítással, szűrővel, termosztátos fűtővel. Az enyém Eheim (ami tudtommal egy jó márka az akvarisztikában). Többen ezt javasolták. Találsz a neten 18-22 ezerig ilyet.

Személy szerint javasolnék (persze ez ízlés kérdése) belső hátteret, amit előre legyártva kaphatsz az adott méretben (valami gyantás cuccból van). Pár ezer forint, és nagyon jó hátteret ad. Nekem legalább is tetszik. Ha egy ilyen mellett döntesz, javaslom ragaszd be. Én sajnos nem így tette. Sniccerrel jó passzosra igazítottam, (mondván hogy jó lesz ez, befeszül szépen és nem kell ragasztani) de két hét múlva a víz felhajtó ereje győzött. :) Kinyomta teljesen, kavics természetesen azonnal csúszott alá. Halak ki, víz le, növények kavics ki, kezdeni előlről az egészet.

2011. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem most van 2db noname gagyi olcsó szűrőm és van 3db Eheim. Eheimből van egy mini, egy közepes és egy nagy. A mini az már többször megrázott ahogy benyúltam a vízbe :) De a másik kettő, szóval a közepes és a nagy az még tök jól működik, olyan 5-6 éve megy éjjel-nappal, sokszor el is tömödött jól, mert nem mostam ki, de mégis működnek. Soha nem volt velük gond. A közepes az olyan iparinak is néz ki egyébként, és a mérete is elég nagy, tehát sok helyet foglal, egy ugyanolyan erősségű noname szűrőhőz képest. Viszont úgy látom, hogy az nem tud elromlani soha, és az jó 60 literhez, csak egyrészt már maga a szűrő is drága, meg ha abba később szivacsot akarsz venni, az de olcsó.

Más egyéb kínai szűrőkbe való szivacsok sokkal olcsóbbak. Na ezért nem veszek bele új szivacsot soha, pedig kéne. ettől függetlenül jó.

2011. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szóval akkor jobban megéri szettben venni, mint külön külön. Így biztosan minden "alkatrésze" jőminőségű. Nem sóznak rám bármi olcsó kínai kütyüt.
2011. jan. 8. 10:10
 10/13 A kérdező kommentje:

Összerakhatom-e őket: xipho, dánió és ékfoltos razbóra? Csak mert az első kettő gyorsabb, az utolsó pedig lassabb, ahogy az előbbi válaszokban olvastam.

És mit tegyek, ha nem akarom, hogy kishalak legyenek később(ne szaporodjanak)? Vagy ez mindenképp előfordul majd?

2011. jan. 8. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!