Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik jobb? pop up bojli,...

Hektor98 kérdése:

Melyik jobb? pop up bojli, vagy hybrid pellet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő profinak tűnik, de egyiket sem próbáltam még. A tapasztalatom az, hogy azt eszik inkább, amihez hozzá vannak szokva. Első próbálkozásom bojlival egy bijliszűz természetes vízben teljesen eredménytelen volt. Néhány hét etetés után viszont olyan eredményeket hozott, hogy mindenki a csodájára járt, azt hitték csalok :) Tehát érdemes próbálkozni mindkettővel, a siker sokmindennek a függvénye.
2011. jan. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Frontosa ***** válasza:
100%

Kiemelted a kérdést, úgyhogy gondoltam írok. =)

2 teljesen más műfajról van szó. Ilyen értelemben teljesen felesleges összehasonlítani őket. Ez olyan mint ha azt kérdeznéd, hogy melyik a jobb a csonti vagy a kanálvillantó.

Ez egy elég tág témakör, egy élet is kevés lenne mindent kifejteni.

A bojlizásnak komoly szakirodalma van, a pop up bojli, csak a bojli lebegő változata, önmagában nem szokták használni, csak egy süllyedővel ,,hóember"-ként, vagy félbevágva hajszálelőkére fűzve egy félbevágott süllyedővel karöltve.

A pelleteket eleinte a feederesek használták, manapság már egyre inkább elterjedt. A Hybrid pellet Döme Gábor egyik pelletének neve. Hamar oldódik, jóval kisebb, szelektáló hatása gyakorlatilag 0.

Én nem szeretem. Eleve csak nagyon vékony fűzőtűvel lehet felfűzni, különben szétesik. Ha pelletet szeretnél használd inkább a sima süllyedő pelleteket kikönnyítve (pl. Feeder Master, Dynamite Baits, Van Den Eynde - 12-16 mm-ben).

Bár ha ilyet kérdezel akkor először inkább az alapokkal kell megismerkedned, ha meg nem sértelek vele.


Milyen horgászmódszert alkalmazol? Hol szoktál horgászni és mire? Nem tudom mennyire vagy benne.

2011. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
feederezni szoktam pontyra. Ha mondok egy helyet ahova járok, akkor nem biztos, hogy képbe leszel:)
2011. jan. 12. 19:16
 4/4 Frontosa ***** válasza:

Akkor a bojlit felejtsd el.

Esetleg 10 mm-es pop uppal, vagy oldódó bojlival próbálkozhatsz, de nem lesz jobb mint a pellet, mert sokkal zártabb a szerkezete.

Üdv,

2011. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!