Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal (betta) mi kell?

Sziámi harcoshal (betta) mi kell?

Figyelt kérdés
15 litere elég neki? Kell bele fűtő, meg ennyi? Elég, ha gyakran vizet cserélek? Lehet bele mellé tenni növényt?
2011. jan. 11. 19:01
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
Minimum 20 liter ajánlott egy darab hímnek. Ha nőstényt is szeretnél, akkor legalább 50 liter és dús növényzet. Egy automata fűtő mindenképpen kell, a Betta könnyen megfázik, és az akváriumot is le kell fedni, hogy a levegő is meleg legyen fölötte. Egy motoros belső szűrő nem ártana, de szivacsszűrőt is használhatsz. Vizet hetente kell cserélned, kb. egyharmadnyit. Növényeket kell mellette tartani, de csak akkor maradnak életben, ha világítást is veszel. 20 liter fölé elég, ha egy kompakt fénycsöves olvasólámpát állítasz, hideg fehér fénnyel. Az Anubiasok, a Microsorum és a gömbalga számára elég.
2011. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15 liter éppencsak elég, ha figyelmes vagy, ebben már lehet tartani. Kell bele fűtő, növényt nemhogy lehet, hanem kötelező bele tenni. Az akváriumot le kell fedni. Csak a vízcserét nem javaslom, kellene legalább egy légpumpa, hogy egy kicsit mozgassa a vizet. Az etetésre is nagyon figyelni kell, nem szabad bettát műeleségen tartani, de az elhízástól is óvni kell.
2011. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
igen elvileg 20liter kell neki, de szerintem nyugodtan vehetsz egy hímet a 15 littyósba is:)
2011. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
két ivarérett sziámi harcoshal nem tartható egy medencében, mert rövidesen megölik egymást. A többi hallal viszont békésen megvan.
2011. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a betta nem igazán igényes hal. A kereskedésben pl. befőttes üvegekben tartják a hímeket...Anyukámnak van, fűtő nincs (mondjuk közel van a radiátorhoz az akvárium). Egy közepes nagyságú gömbakváriumban éldegél egy zebrával már elég régóta.
2011. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az elég szomorú... Édesanyád sem szeret sokat olvasni, igaz? Igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista... Állatvédelmi törvényről, a gömbhal betiltásáról és a betta igényeiről hallottál már?
2011. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

gömbakváriumban???? hát csak gratulálni tudok nektek, ez igen!!!:( Látszik, hogy nem értetek picit sem a halakhoz... a sziámi harcoshal igen könnyen megfázik, és leginkább sz élő kaját szeretik. Attól, hogy az állatkereskedésben úgy tartják, még nem egyenesen arányos azzal, hogy úgy a helyes.....:S


Amúgy meg csak a hímek bántják egymást. Egy nőstény és egy hím simán megfér egymást mellett!

2011. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
gömbhal=gömbakvárium, elírtam.
2011. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:
A hím valóban nem támadja direkt a nőstényt, csak éppen ha a hímnek szaporodhatnékja van, akkor megépíti a habfészket, és a nőstényt zaklatni kezdi, ha ikrás, ha nem. Ha a nőstény nem hajlandó ikrázni, akkor a hím képes halálra szekálni.
2011. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát én ezt még nem tapasztaltam, na mindegy biztos így van:)
2011. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!