Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árt a halaknak az aluminium?

Árt a halaknak az aluminium?

Figyelt kérdés
Külső szűrő tartálya mintaszerűen eltört, javíthatatlan. Most épp nincs pénzem újat venni, viszont csak a külső burkolat ment tönkre, ami kis ügyeskedéssel helyettesíthető egy nagyobb aluminium dobozzal, és üzemel rendesen. Egy ismerősöm viszont felvetette hogy ez elég káros lehet a halakra; mindenhol hallani hogy alu így meg úgy...nekem az van a fejemben, hogy szerintem nem kerülhet alu részecske a vízbe, merthogy a felületén van egy elektronburok - ezért nem lehet ugye hegeszteni sem. Vélemények?
2011. jan. 12. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenféle fém elvileg káros lehet

Van rajta egy oxid réteg, de a vason is van és minden fémen. Most azt nem tudom, hogy az alumíniumból mi és mennyire oldódik ki.

2011. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az alumínium teljesen alkalmatlan erre a célra. Hidd el, ha használható lenne, akkor ha szűrőt nem is, de alkatrészeket gyártanának belőle. Inkább ragaszd meg a törött tartályt, a sziloplasztok vagy epoxigyanták jók lehetnek akváriumi célra (nem mind), szerintem az egyszerűbb is, mint alumíniumot eszkábálni. Az alut nehéz alakítani, nehéz a vízhatlan kapcsolatokat létrehozni.
2011. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ragasztanám az eredetit, illetve ha nem lehet, valami műanyag lappal foldoznám valahogy .

2 komponensű műgyantával szerintem elég erős lenne.

2011. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csinálj a motorjából egy külső szűrőt egy műanyag spagettis dobozba, még jobb is lesz mint a gyári
2011. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!