Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántja a guppi a neonhal...

Miért bántja a guppi a neonhalakat?

Figyelt kérdés

2 napja kezelem az aksit uszonyrothadással, azóta nem kaptak se enni, se világitás semmi. Ma pár pillanatra felkapcsoltam a világítást(ugye a kis guppik amit már irtam),megnézni hogy vannak. Az egyik neonhalamat már megölték, és megették, egy kis darabot hagytak csak szegényből. A többit meg folyamatossan üldözték és csipkedték öket!!

Ez miért van???

Már külön szedtük öket, nagyon szeretem a neonhalaimat és nem akarom hogy bántsák őket.Elég hogy ezt a betegséget behoztam nekik a guppikkal sajnos:(

Mit tennétek a helyembe, nem szeretném öket visszahelyezni a nagy aksiba....


2011. jan. 14. 23:30
 1/3 gfero ***** válasza:
59%
sajnos van a guppik közt egy pár idegbeteg egyed és ha rászoktak a csipkelődésre nem fogják abbahagyni el kel dönteni hogy melyik fontosabb .én is jártam úgy hogy az egyik guppimnak az volt a szórakozása hogy a neonoknak csipkedte ki a szemeit,de gyorsan megszabadultam tőle .az is lehet hogy azért támadják a neonokat mert érzik hogy nagyon le vannak gyengülve
2011. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem idegbetegség, sajnos a halaknál az erősebb megöli a gyengébbet. A neonok sokkal érzékenyebbek, hajlamosabbak a betegségre. Valószínűleg magától is elpusztult volna. Ha ennyire súlyos a helyzet, sajnos már nem biztos, hogy menthetőek. Ha tudod külön tartani őket, van legalább egy levegőztetőd és fűtőd, akkor tedd azt. Ha már rendben lesznek, akkor nem lesz ilyen probléma. Csak sajnos nem valószínű... De azért szurkolok nektek.
2011. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 akva apor ***** válasza:
En mindkettot partolom.Probald ezt:tedd az 'idegbeteg'guppit egy halobafogva az akvariumbanes kb 1 vagy 2 napig haggyd ott etesd kulon,ha elengeded nezd meg, hogy hogy viselkedik ha tovabb folytassa probald ujra es hosszab ideig ha masodszor sem sikerul akkor nem gyogyithato az 'idegbeteg'-seg vagy nem az(de azelott nezd meg hogy megvane a guppi fosztva a fajtarsaitol nem-e maganyossagaban csinaja ezt,ha nem akkor tedd azt amit mondtam ha nem vallikbe harmadszorra sem akkor az amit a masodik mondott).
2011. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!