Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítás jó egy 126l...

Milyen világítás jó egy 126l akváriumba?

Figyelt kérdés
2X18wattos daylight neon van benne de ez azt hiszem kevés, hogy lehetne növelni még a fényt hogy többféle növényből tudjak válogatni?!A műanyag tetőbe 2nél több neont nem lehet berakni.
2011. jan. 19. 11:31
 1/6 Rumcájsz válasza:
nekem is ez volt a problémám a gyári 100L aksival.Én rendeltem vízalatti fénycsövet ami ma jön meg.70cm 13w
2011. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legegyszeűbb megoldás valóban ez:

[link]

Ha érzel egy kis hajlamot barkácsolásra, akkor vehetsz elektronikus előtétet, foglalatokat, vezetéket és építhetsz világítást.

LEDeket is használhatsz. Rengeteg leírást találsz akvarista.hu-n és egyéb fórumokon barkács világítás, DIY világítás címszavak alatt.

2011. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szerintem egyszerűbb egyet venni, csak sajnos nem lehet rendelni mert azt írja postai szállításra nem alkalmas.

Barkácsolni sajnos nem nagyon tudok ilyen dolgokat:)De lehet utána nézek és megtanulom, csaj létemre:)

2011. jan. 19. 13:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Plusz egy vagy 2 15wattos víz alatti fénycsőt ha veszek úgy már megfelelőek lesznek a fényviszonyok igényesebb növény tartására? Annak a növénynek aminek kevesebb fény kell nem gond ha sokat kap?
2011. jan. 19. 13:27
 5/6 A kérdező kommentje:
jah és miért nem érdemes vízbe tenni Murr?
2011. jan. 19. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ha Pesti van, akkor vízalatti neont kapsz ebben a boltban:


Atlantisz díszállat:

Budapest, VI. Eötvös U. 28.

Nyitva:

Hétköznap 10-18-ig

Szombaton 10-14-ig

Telefon: 06-70-701-7550


Itt viszont nem olyan olcsó, mert itt 2400 Ft egy darab, de érdemes felhívni, hogy tutira legyen az a méret ami neked kell, és ha épp nincs, akkor tudnak neked hozni akár másnapra is, vagy pár napon belül biztosan.


De szerintem akkor is kéne venned vagy kettőt, mert nincs olyan marha erős fényük ezeknek a vízalatti neonoknak mint egy normál neonnak, de hát majd meglátod..

2011. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!