Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 les, növényekben gazdag...

54 les, növényekben gazdag aksihoz hány watt világítás a megfelelő?

Figyelt kérdés

A hétvégén átrendeztem az akváriumot. Tettem bele sok szép növényt (ezen volt a hangsúly). Van táptalaj, van tápoldatom. Szeretném ha egy szép "növényes" akváriumom lenne. Az aksim sima 54l-es szett, 15w világítással a tetején. Vettem már hozzá "reflektort", de gondolom ez még kevés lesz. Mi lenne az a teljesítmény, ami elégséges lenne a növények szép fejlődéséhez, viszont nem algásodna eszeveszetteül? A leg fényigényesebb növényem a lileaopsis (legalább is úgy gondolom). Kaptam már ilyen ajánlatokat:

[link]

[link]


2011. jan. 20. 20:08
 1/5 Platypus ***** válasza:
Vegyél mellé egy ugyanolyan méretű-teljesítményű, rózsaszín növényes csövet. A rendes növényes csövek sajnos csak T5 és T8 szabványokban kaphatóak, ha növényes akváriumot szeretnél, akkor csak ezekben érdemes gondolkodni. A hagyományos fénycsövek fényét kisebb arányban tudják a növények hasznosítani. Az algásodás nem a fényerősségtől függ, hanem hogy a növényeid növekedése egyensúlyban van-e vele. Ha növeled a fényt, akkor növelni kell a tápozást is, 1 w/l fölött pedig már CO2-őt is kell adagolni. Ha ez stimmel, és a szűrésed elég erős, akkor algamentes leszel bármilyen erős fény mellett is.
2011. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tápozással úgy gondolom nem lesz gond! Aljzat alatt van elég jó (szerintem) táptalaj, és van happy plant tápoldatom, amit hetente kétszer nyomok. Co2 nincs, easy carbo-val fogok próbálkozni. Én olyan 40w körüli összteljesítményre gondoltam.
2011. jan. 20. 20:24
 3/5 Platypus ***** válasza:

Naponta tápozz, sokkal jobban hasznosítják a növények és nem okoz problémát az érzékenyebb állatoknál az egyszeri magas koncentráció.


Mivel a rózsaszín csövek pont azokat a hullámhosszokat sugározzák, amiket a növények jól hasznosítanak, ezért egy ilyen cső többet jelent, mint egy azonos teljesítményű hagyományos. Ezért nehéz megítélni, pontosan mennyi kell. A 40-et nehéz összehozni, T8-ból van 14w, 15w, 18w, a nagyobbak már túl hosszúak lennének neked. Ezekből a számokból érdemes kombinálni.

2011. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy hülye kérdés! 54l-es szettben T8-as lehet?
2011. jan. 20. 20:36
 5/5 Platypus ***** válasza:
Szettben T8 szokott lenni. Ez a vastagabbik fénycső, de amúgy rá van írva a fénycsőre meg a foglalatra is.
2011. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!