Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriumba Red...

25 literes akváriumba Red Cherry garnélák mellé rakható még 3-4 neonhal?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne neont rakjál, hanem más kishalat..


A neon az csapathal, csak 8-10db együtt érzi jól magát.


Inkább neonnál kisebb halat tegyél bele:

[link]


Mondjuk az Endler guppy az nem olyan mini, de abból ha csak kettő van, úgy is jól érzi magát. Nekem abból csak kettő van és szoktak ilyen násztáncot is járni, vagy én nem tudom mit csinálnak, de keringenek néha együtt, viccesek :)


Mondjuk ez is szép hal, ez elég kicsi, ebből 4-et vennél mondjuk, aztán lehet hogy szaporodnának. Boraras maculatus

2011. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem tanácsolnám, elsőként azért, mert ekkora akvárium még nekik sem biztosít kellő úszóteret, másodszor a neon rajhal 10-15 kellene belőlük.Talán, ha nem tudlak semmikép lebeszélni a halakról, akkor endler hímeket vegyél,esetleg guppi hímekkel is társíthatod őket.
2011. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A neonok szeretnek a úszni egy csapatban nagyokat. Nálam az 1 méter hosszú akváriumban mennek ide-oda, és teljesen kihasználják a helyet.


Az Endlerek viszont középen hülyülnek egy olyan 20-30 centis részen, tehát ők nem mennek nagy távokat, nekik szerintem tökmindegy, ők mindenhol jól érzik magukat :)


Normani <-- ennek meg marhajól világít a szeme és nem egy félénk halacska. Ebből 4-6 db szerintem ott jól ellenne.

Én úgy látom hogy ezek se úsznak olyan nagy távokat, és nyugis kis halak.

2011. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van még egy 20 literesbe 6db Galaxy is egyébként garnélák mellett, de azt csak azért nem javaslom, mert mindig veszek nekik egy kis ioncserélt vizet, hát lágyítom a vizüket. Azon kívül őket elég drágán vettem és szó szerint félig döglötten :)

Állítom hogy ezek vadon befogottak voltak :/

Élő kajával etetem őket, mert a szárazat nem igazán fogadják el, csak ha muszáj, tehát elég válogatósak.

Most már jól helyrejöttek, híztak, nőttek, sokat játszanak és szép színesek. Megpróbálom szaporítani, hát majd csak lesz valami.

2011. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sok sikert a szaporításhoz.
2011. jan. 22. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:

köszi :)


Ja mondjuk tudom nem ez volt a kérdésed, csak a neon, viszont én meg szeretek sok hülyeséget összehordani :)

2011. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Az első által ajánlott Boraras maculatus is rossz ötlet, ez a hal akkorára nő mint a neon és még jobban igényli a csapatot. Szerintem 3 Otocinclust rakj bele, hasznos halacska. A hím endler guppi még egy jó választás, ahogy azt már sokan mondták.
2011. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg az Oto is jó, de mivan ha nincs elég alga? Szerintem 2-nél többet ne vegyél, mert még éhen hal :)


Táplálkozás: Mindenevő, de elsősorban a növényeket kedveli.


Ezt írják róla, de nálam azon kívül, h nyalja az üvegről az algát, azon kívül semmit nem hajlandó enni, mármint hiába szórok be bármit, semmire sem mozdul rá, még az alga tablettára sem. Csak az üveget nyalja egész nap, vagy a növényeket nyalja, de végülis ennyi. Ez így nem túl változatos. Rákkaját se eszi meg.

2011. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!