Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halállományom nem valami...

A halállományom nem valami jól sikerült. Mit kéne tennem? Hova tegyem a dániókat?

Figyelt kérdés
Van egy 50-60 liter közötti akváriumom és egy 11 literes. Az 50-60asban van 4 neon(mindenképp veszek még min. 2-4et, de amúgy így is jól megvannak) 1 betta hím, 3 guppi (1 nőstény, 2 hím) 1 platti hím, 1 arany molly és 4 pink dánió. Nos ez a halállomány teljesen nem úgy alakult ahogy szerettem volna. A 4 pink dániótól meg szeretnék valahogy válni de valamely okok miatt nem vihetem vissza a boltba (személyes okok) lehetne még1 választásom: odaadom őket barátnőmnek,de ő hát nem valami lelkiismretes haltartó (60 littyós álló akváriumban 2 aranyhal stb.) hiába magyarázok neki, nem érdekli a dolog. Másik barátnőmnek pedig lehet, hogy lesz egy akváriumja, neki is odaadhatnám, ő már most sokat tud a halakról, régen is volt aksija, csak most azt nem tudom mikor lesz neki új. A guppijaim se jól vannak, mert 2 hímem és 1 nőstényem van. Közben én 2 hímet és 3-4 nőstényt szeretnék. De nem is ezeket a hímeket melyek most vannak. Illetve ugye neont, hogy meglegyen a raj, meg a platti mellé is kéne nőstény, mert ha jól meglesz az akváriumom az ő tenyésztésükre szeretném fektetni a hangsúlyt. a másik 11 lityósban van 2 kis guppi ivadékom. A halaim nagyon jól megvannak, Hál' Istennek eddigi kb. 1 hónap alatt nem voltak betegek, nem bántják egymást stb. Mit kéne tennem, hogy jó legyen a halaimnak és a megfelelő halállomány legyen meg? (a betta és neonhal között mondják, hogy nem ugyanaz a hőmérsékletigényük, meg is ijedtem mikor megtudtam, de a neonjaim és bettám pedig jól megvannak, a betta nem mutatja a kihűlés jeleit, a neonjaim pedig nem ugrálnak ki a vízből, hogy melegük lenne stb. a hőmérséklet 25°C)
2011. jan. 24. 18:09
 1/10 A kérdező kommentje:
tudom, hogy elcsesztem az egészet, már meg is kaptam amit megérdemeltem úgyhogy kérlek a lecseszést mellőzzétek, köszönöm. szükségem van most tapasztalt akvaristák segítségére
2011. jan. 24. 18:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom az akvarista.hu oldalt. Itt eladhatod, elcserélheted vagy elajándékozhatod a halaidat.
2011. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
oké, már ha lesz egy olyan aki a közelemben lakik
2011. jan. 24. 18:20
 4/10 A kérdező kommentje:
meg nem hiszem, hogy sok emberkének kellene pink dánió :(
2011. jan. 24. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért csak próbáld meg, nagyon sokan vannak fent, több százan,szinte biztos, hogy lesz olyan, akinek kell, ha nem is azonnal, de ha vársz egy kicsit, biztos, hogy találsz olyat, akinek pont a te halad kell.
2011. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de a pink dánió génkezelt hal :S
2011. jan. 24. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor tedd fel az expresszre, azt olyanok is olvassák, akik nem tudják, hogy génkezelt :) Csak azt látják, hogy szép rózsaszín csajos hal.
2011. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hú, hát oké :) úgyis ingyen elvihetők
2011. jan. 24. 19:00
 9/10 A kérdező kommentje:
de az expresszre ingatlant, használt autót vagy állást lehet feladni xd
2011. jan. 24. 19:01
 10/10 A kérdező kommentje:
ja, nem, oké
2011. jan. 24. 19:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!