Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3x18as elektronikus előtétre...

3x18as elektronikus előtétre mindneképpen kell 3 fénycsövet kötni, vagy 2vel is müködik? és 21wattosat nem viszi, meg 14 wattost?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Kevés elektronikai ismerettel rendelkezem, de szerintem működik 2 fénycsővel, de ezt könnyen ki tudod próbálni. Viszont nagyobb teljesítményűt nem visz el, a kisebbel talán lehet próbálkozni.
2011. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
ha valami villanyszerelő átköti a tetőt vagy ha értesz hozzá akkor te akkor meg lehet oldani hogy csak kettővel működjön de szerintem inkább ne nyúlj hozzá nem hiába lett 3 db beszerelve .ha jól tudom minden wattos fénycső más méretben van tehát nem fog stimelni a tiédhez
2011. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igazad van minél nagyobb a watt annál hosszabb a fénycső.átalakítás nélkül nem fog kettővel működni
2011. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fog működni.


A tiedre az van írva konkrétan, hogy 3x18watt? Csak mert olyat nem láttam még.

Olyanokat láttam csak, hogy pl

1x18 Watt

2x18 watt

4x18 Watt



Arra hiába teszel kevesebb neont. Nem fog világítani, mert ott kell lenni benne a megfelelő számú neonnak,

ahhoz hogy zárja az áramkört.

Viszont ha az egyik kiég, akkor a másik kettő még világítani, fog, mert ami kiégett, az még zárni fogja az áramkört. Én így tudom.


Szóval ha 3 külön kapcsolható neont akarsz, akkor mindegyikhez kell venni 1x18wattos fénycsőelőtétet.


Vagy ha kettőt akarsz kapcsolni, akkor elég egy 2x18 watt-osat beszerezned.


[link]



Vagy egy ilyet ami pl már össze is van rakva:

[link]



*****************************************************

Aztán a másik kérdés, hát azt

1x18 wattos fénycsőelőtétre rakhatsz kisebb neont is.

14 Wattosat is mert azt simán elbírja, még jobb is neki, mert nem erőlködik annyira.

2011. jan. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem pl volt majdnem egy méteres neon foglalatom, 1x25Wattos előtét benne, és összébb toltam a foglalatot és rátettem egy 60 centis neont ami ugyebár csak 18wattos. Ez így prímán működik.
2011. jan. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen de a gyári tetőnél nem tudod ősze tolni a foglalatot
2011. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát jóhogy, de belerakhatsz egy nagyobb előtétet ha elromlott :)
2011. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem gyári tetőröl van szó :)
2011. jan. 28. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!