Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. s. Nem értek hozzá. Jó...

S. O. s. Nem értek hozzá. Jó ez így a halacskáknak? Mit vegyek még bele? (bv lent)

Figyelt kérdés

Kapott a kisfiam 2db aranyhalacskát(egyik fehér piros a feje,másik sárga)a kereszt anyjáéktól.10 l-es az akvárium a halacskák 3-4cm ek.Nincs benne más csak kavics.Nem kéne bele növény?

Adtak hozzá oxigén cseppeket és eledelt.Azt mondták fejenként 3 szemet agyunk nekik.Nem kevés az?

Segítsetek sosem volt halacskánk és nem akarok nekik rosszat de nem értek hozzájuk.

Előre is köszönöm!!!!


2011. jan. 29. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz nekik rosszat, és nem lenne belőle sértődés, tovább kellene ajándákozni.

Az aranyhalaknak 100 literes aki a minimum, de az is nagyon az alsó határ. Az optimális környezetük a kerti tó.


10 literes akvárium sajnálatosan alkalmatlan bármilyen díszhal tartására. Kb. 30 liternél van 1-2 fajta, ami egészségesen tartható.

Az aranyhalak ilyen, és ekkora környezetben nagyon hamar meg fognak halni.

2011. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
40%

Szia!

Az oxigéncsepp sztem hülyeség, tegyél bele növényt, kell az oxigén miatt (vagy levegőztetőgépet porlasztóval). Enni nem tudom, h nekik speciálisan kell-e, annyi a lényeg, h amit olyan 1 perc alatt megesznek annyit adj max.

2011. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:55


Miről beszélsz?

Nem olvastad végig a kérdést? 10 lityós az "akvárium"!

2011. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!Ha nekem szántad a válaszodat akkor nem kaptam értelmes választ a kérdésemre.Köszi!!!

Igen 10 l-es.Legalább is én ennyit mértem mivel ÚGY KAPTUK nem én vettem.

Nem kell rögtön háborogni!Értelmezd is amit olvasol!

2011. jan. 29. 15:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az első, és a harmadik válaszoló is én vagyok.

A harmadik választ a második válaszolónak szántam, mert felelőtlenül válaszolt.

Neked, az első válaszomban megadtam a helyes választ.


[link]


[link]

2011. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát hogyha tudod, akkor próbáld meg egy halashoz bevinni majd az arany halakat és vegyél helyette pár darab Red Cherry garnélát, egy kis zacskó kavicsot, meg egy adag jávai mohát, vagy valami vékony szálú növénykét, pl hínárt. A garnélák 10 literesbe is elvannak, mert picik, és a Red Cherry az egy elég strapabíró jószág.

A gyereknek meg az is tetszeni fog szerintem.


Gondolom nem akarsz egy 100 literes akváriumot venni 2db aranyhal miatt :)


Vagy ha nem tudod elpasszolni, akkor add vissza annak akitől kaptad. Az a helyzet hogy a én is kaptam kiskoromba egy halat befőttes üvegbe a szomszéd bácsitól, és elég nagy trauma ért amikor 3 nap mulva felfordult a halam.

2011. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 gfero ***** válasza:
elhiszem hogy nem akarsz rosszat de eben az esetben el kel ajándékozni az aranyhalakat mert nem fogják jól érezni magukat és rövidesen el fognak pusztulni .ha a kisfiadnak akarsz halakat venni vegyél egy min 50 literes aksit .ebbe már lehet válogatni egy pár halfajtát ami jól fogja magát érezni
2011. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk annyit megtehetsz, hogy a mai napon, fogsz egy tiszta vödröt, vagy lavort és teletöltöd vízzel.

Aztán holnap reggel átrakod abba a halakat.

Azért nem ma, mert nem kéne friss csapvízbe rakni őket, szóval 1 napig álljon, hogy a klór kipárologjon belőle.


Viszont a pici akváriumba hamar elszívják egymás elöl az oxigént. És ha felmennek a víz tetejére levegőért kapkodni, abból láthatod, hogy épp fulladoznak. Ha ezt csinálják, hát nem tudom mi az az oxigén csepp, de akkor adj nekik.

2011. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló.Elnézést kérek!Köszönöm a válaszod.

Mindenkinek köszönöm!

Felháborító,hogy ha a halacskák nem bírják ilyen kis helyen akkor miért árulnak kicsi akváriumot és ezt miért nem mondják el az eladók!?

2011. jan. 29. 15:39
 10/16 anonim ***** válasza:
Mert az eladók bunkók és mindent rád akarnak sózni, tisztelet a kivételnek.
2011. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!