Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » én egy dolgot nem értek van...

én egy dolgot nem értek van 1db 150 literes akváriumom 2 18 w-os fénycsővel és már vagy 3 éve a növények ami benne vannak nagyon jól érzik magukat akkor miért kell erősebb világítás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell. Vannak árnyéktűrő növények, a hólyagos vízikehely nálam kibírt egy évet vödörben, világítás nélkül. De ha kényesebb növényeket tartanál, néhány hét alatt kipusztulnának. Nálad mik vannak?
2011. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
Azért, mert összesen 4-5 egyszerűen beszerezhető növényfaj van, ami bírja ezeket a körülményeket. Gondolom neked ezek közül vannak a növényeid. Aki egy kicsit is változatosabb növényvilágra vágyik, annak emelnie kell a fényerőt.
2011. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Doruss ***** válasza:

Ki mondta, hogy erősebb világítás kell?

Egyébként ez attól is függ, hogy mennyi természetes fényt kap az akvárium. Amúgy ha a növényeid jól érzik magukat, és nem barna algás az akvárium, akkor nem kell erősebb világítás. Szerintem a halak szempontjából is megfelel ez az érték.

2011. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
van benne valami wendt vízi kelyhe ,meg valami fűféleség de a többinek sajnos nem tudom a nevét
2011. jan. 29. 17:07
 5/5 Platypus ***** válasza:
100%
Ez a nagyon jól érzik magukat is relatív dolog. Az egyik akváriumomban 30w van 40 liter fölött, és havonta az akvárium fele térfogatának megfelelő növényt szedek ki belőle. Persze az enyémnek megvan az a hátránya, hogy sokat kell vele foglalkozni, de csak így lehet kialakítani egy jó kis sűrű dzsungeles látványt.
2011. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!