Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Szumátrai díszmárnám fakulha...

A Szumátrai díszmárnám fakulhat? És az baj? Mert az enyém igen. És eléggé keveset mozog a hím meg normálid és mindent csinál meg megy mint állta. PLS HELP!!

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sose jelent jót ha fakul egy hal. kivéve guráminál. költöztetéskor gyakran kifakulnak, de spontán... itt baj lesz.
2011. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És nem tudod hogy hogyan kezeljem?
2011. jan. 29. 22:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma hoztad, akkor ez normális.Stresszel, mert nem tudja, hogy mi van. Én csütörtökön hoztam haza a Stendhal-halamat és akkor semmi színe sem volt. "A halak bőrében színsejtek vannak, különböző színanyagokkal. A színsejtekben képesek vándorolni a színanyagot tartalmazó kis hólyagocskák. Képesek átrendeződni, és ezzel megváltoztatni hogy éppen látszik vagy nem látszik a szín. Ennek a hal életében sok helyen van jelentősége. Erős fényben elhalványodnak, sötét aljzat fölött sötétebbek, egyes fajoknak nászruhája van párzási időszakban, mások képesek a stresszt külön mintával kifejezni. A tökéletes szín csak az egészséges, nyugodt és éber állaton látszik. Neked is akkor van jó színed, ha éppen jól érzed magad:)"
2011. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Háát.Már egy hete megvettem. :( DE 3-4 napja kezte el. :( És csak ez a hal amelyik nem igazán úszkál hanem egyhelyben úszik fellyel lefelé.De azt mondják hogy ez a pihenés náluk.De nem tudom,de nagyon aggódok.
2011. jan. 29. 22:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Van elég levegő az akváriumban? A szűrőt tedd magasra, mármint hogy úgy a vízszintnél legyen a kifújó nyílása, hogy a víz tetejét forgassa főleg, és akkor jut elég oxigén a vízbe.


Meg lehet hogy valami nem stimmel a vized minőségével.

Egy 30%-os vízcserét csinálj, hátha csak ez a gond.

2011. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gfero ***** válasza:
100%
a víz paramétereinek rósz irányba való eltolódása szokta kiváltani a halaknál a színfakulást,le kéne mérni a víz paramétereit és egy 25%vízcsere se ártana ,persze pihentettet vízzel
2011. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Doruss ***** válasza:
100%

Nem túl erős a fény? A szumátraik erős fénynél sokkal fakóbbak mindig.

Először én is kétségbeestem, mikor megláttam, hogy a szumátraiaim fejjel lefele lebegnek, de aztán kiderült, hogy ők így pihennek.

Lehet, hogy csak a fény miatt fakóbb a színük. Vagy próbáld ki, hogy mikor leoltod a villanyt, várj egy picit, és utána nézd meg, hogy akkor is ilyen fakó-e. Ha igen, akkor tényleg valami baj lehet.

2011. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:
48%
Doruss, a halak sötétben kifakulnak, ez a módszer nem működik. Fekete háttér és aljzat előtt kéne megnézni. Ideiglenesen be lehetne rakni az aljára egy fekete műanyagdarabot(pl kukazsák), hogy ne kelljen aljzatot cserélni.
2011. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Megtörtént a vízcsere, és lett valami eredménye? A majdnem függőleges pihenő pózt nálam csak éjjel szokták felvenni, úgyhogy lehet nálad a rossz vízminőséget jelzi szegény így.

A fakulás lehet a párzási időszak miatt, stressz miatt: pl. egy hirtelen mozdulatod miatt megijedhet jobban, mint a többiek, vagy nincsenek elég sokan, és nem érzi magát biztonságban (csapathal), vízcsere is felidegesítheti (ezért csinálom este, félhomályban). Azt már én is észrevettem 2 nagy nőstényen, hogy ha napközben néha halványabbak is, lámpaoltás után visszafeketednek a csíkjaik (sosem fakultak éjszakára, ellenkezőleg).


Hosszú, de megéri végigolvasni:

[link]

2011. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2-en vannak párban. :( Félek hogy bántaná a többi halat. :( De akkor még egy nőstényt veszek akkor úgy jó?
2011. jan. 31. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!