Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valamilyen "hivatalos"...

Van valamilyen "hivatalos" oldal a törpe tarisznyarák tartásáról?

Figyelt kérdés
Google nem dob ki nekem semmit.
2011. jan. 29. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a videót nézd meg. Nem nagyon nehéz tartani. Ebbő mindent megtudsz

2011. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Tényleg sokat elárult ez a videó.
2011. jan. 29. 23:26
 3/7 Platypus ***** válasza:

[link]

Ide regisztrálj és nyiss egy új témát, értelmes válaszokat fogsz kapni a kérdéseidre.

2011. jan. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Regisztrálta, nyitottam új témát és várok :)
2011. jan. 30. 00:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt kettő. A legtutibb egy olyan akvaterrárium, csak azt nehéz megcsinálni, hogy alul homok, és valahogy homok legyen felül is, a száraz részen is, mert ez a rák képes elásni magát a homokba a szárazon, de az csak úgy jó, hogyha a homok alja vízben van, tehát hogy nedves legyen. Na nekem ezt nem sikerült megcsinálnom, de ha elég ügyes vagy sok sikert.


Én csak annyit csináltam, hogy alul homok, és fölül meg kétoldalt két nagy kő, ami kilógott a vízből, aztán egyik rá az egyik kövön, a másik meg a másikon ült. Meg föl le mászkáltak a kövön.


Viszont szűrőt se meg semmit se raktam a vízbe, mert akkor kimásztak volna a drótján, és elmentek volna sétálni.


Persze le lehet takarni az akvárium tetejét, és akkor nem tudnak kimászni, úgy lehet benne egy kis szűrő, az azért jó ha van.


Aztán alul volt egy adag jávai moha, amit rákötöttem egy kőre damillal, és abba matattak néha, így beültek a közepébe és ott vagdalták a mohát, meg ették, de az sose fogyott el, mert aránylag gyorsan nőtt.


Volt bent anubias nana is, de azt elég későn vettem észre, hogy össze-vissza vagdalták, úgyhogy végülis azt kivettem onnan, maradt csak a moha, mert abban nem tudtak kárt tenni, azon nem látszott.


Aztán volt ilyen rákkaja, valami száraz kaja, nem tudom a nevét már, ilyen karikák voltak, hát olyanokat dobáltam be és akkor azt ették.


Néha meg kaptak élő szunyoglárvát, mert közben halak is kerültek melléjük, és akkor hát mittudomén, vagy a halak, vagy a rák, valaki megette :)


A kis halakat, mint pl dánió, azokat nem bántották a rákok, de volt egy kék bettám is, na annak a fátyolos uszonyát egy kicsit megvagdalták :/


Hát végülis ennyi.


A két rák tartása nem 20 literben, hanem legalábbb 40, mert összevesznek és a két szélére kell rakni két követ, hogy a lehető legtávolabb legyenek egymástól, ne legyen balhé.


Egyébként én azért vettem ilyen rákokat, mert Horvátországban láttam hasonlókat, a tengerből jöttek ki, de tök így néztek ki azok is, és ott úgy láttam, hogy ilyen jó fél méteres távolságokban voltak egymástól, tehát annyira nem imádják egymást. Persze az biztos más faj volt, csak mondom. Majdnem ugyanígy nézett ki.


Az a baj, ha összevesznek, és az egyik levágja a másiknak az ollóját, akkor ennek nem nő ki.


Pl van a kubai kékrák, ami kicsit nagyobb, és nem úgy néz ki, na mindegy, hát annak viszont újranő a keze ha levágódik :) egy olyan 2 hónap alatt.


Szóval nem olyan nehéz tartani.


Állatkereskedésben azt szokták hazudni, hogy nem kell neki kimászó, jól megvan sima halas akváriumban, de ez így nem igaz, mert kimászó nélkül max 3 hétig él.

A boltban azért nincs kimászó, mert ott csak addig vannak míg el nem adják őket, ez olyan 1-2 hét, és addig még bírja víz alatt is :)

2011. jan. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Az igazat megvallva, már megvan a 2 rákocska, elvannak egymással, és a háttéren szoktak mászkálni, és úgy jönnek ki a vízből.Nem tudnak szabadon mászkálni a szobában, mert rendesen le van fedve.220 literben vannak.Ráfészkelték magukat a vasfámra.Mind a 2 ott van rajta.Nem is bántják egymást, nincs rivalizálás.
2011. jan. 30. 00:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Na az jó, hát ekkora akiban nem lesz gond velük, az biztos.


Pl láttam olyan akváriumosnál, hogy kis szivacs darabok voltak bedobálva, és azon üldögélt a rák, mert az fent marad a vizen.

2011. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!