Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan béka, amit...

Létezik olyan béka, amit lehet akváriumban halak között tartani?

Figyelt kérdés
Dánió halakról van szó. Akár teknős béka is szóba jöhet.
2011. febr. 2. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
:) Nem.
2011. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%
Szerintem sem:) ha teknősbékát raknál be az megenné a halakat.
2011. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gfero ***** válasza:
100%
igen karmobékát
2011. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gfero ***** válasza:
100%
bocsi karmosbékát
2011. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

1. A békának és a teknős(béká)nak/nek semmi köze egymáshoz. Csak a nevük hasonló magyarul, de úgy tudom, éppen ezért a "teknősbéka" elnevezést nem nagyon használják szaknyelvben.


2. Nem hiszem, mert a halnak alapvetően csak víz kell, viszont egy béka ugye nem tud állandóan víz alatt lenni, mivel tüdeje van. Ezért neki inkább olyan hely kellene, ahol egyenlő felületen van víz és szárazföld. De neki a mozgástere is nagyobb lenne.

Lehet, hogy vannak békafajták, amiket lehet tartani (tudtommal a mi békáink védettek), de ahhoz külön akvárium kellene, pontosabban terrárium. Szerintem.


A teknős egy más téma, van sokféle, ami tartható. Szárazföldihez terrárium kell, a vízivel (gondolom ékszerteknősre gondolsz) meg az a baj, hoyg valószínűlveg megenné a halakat. Meg annak is nagy a mozgástere.


Szóval szerintem nem érdemes.

2011. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teknőst nem, mivel megeszi a halakat.

Viszont, ahogy már írták: törpe karmosbéka, ez teljesen vízi állat, nincs szüksége szárazföldre.

2011. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akvatrend ***** válasza:
100%

Én karmosbékát tartottam halakkal együtt. Nem volt semmi gond. Néha kimásztak a tubietetőbe de nem kell nekik szárazföld.

Az albínóval vigyázz mert meg tudja enni a kisebb halakat ha megnő!!

2011. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Nekem a pézsma teknőst ajánlották, ami elvileg nem eszi meg a halakat.
2011. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
100%
Oda kell figyelni, hogy tényleg törpe karmosbéka legyen, mert a normál afrikai karmosbéka tenyérnyire megnő és ebédre szívesen fogyasztja a dániót. Amelyik példány albínó, az nem lehet törpe. Sokszor az eladók se tudják, melyikről van szó, és az afrikait is 1-2 centisként árulják.
2011. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!