Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba 3x18W...

112 literes akváriumba 3x18W világítás milyen csövekkel?

Figyelt kérdés

Úgy adódott hogy viszonylag olcsón hozzá tudok jutni egy 3x18W-os előtéthez.

Sima akváriumba (nem növényes) elég vagy már sok lenne ennyi világítás?

3x ilyen cső mehet bele?? ---> [link]

Vagy nagyon fog melegedni a három cső?

Nem célom nehezen tartható növényeket beszerezni.


És még annyit hogy üvegtető megléte mellett páramentes foglalat hiánya gondot okozhat-e? Nem célom fogdosni, nyalogatni a fénycsövet :)


2011. febr. 10. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Három ilyen fénycső tökéletes lesz, vedd csak meg nyugodtan. Ez egy kellemes, közepes világítás. 3 csövet már lehet egyébként kombinálni, az egyik lehet növényes, de így is rendben lesz, szépen fognak nőni a közepes fényigényű növények, vagy akár az erőset igénylőkből is próbálkozhatsz néhánnyal (nálam pl. a Hydrocotyle leucocephala szépen elvan ugyan ilyen fényerősségnél, ugyan ilyen daylight csövek alatt, pedig elvileg a duplája kellene neki).

A páramentes foglalat hiánya viszont probléma, nem az érintésvédelem miatt, hanem mert nagyon hamar tönkremegy így a foglalat és nem fog világítani a csöved. Ha veszel sziloplasztot, nyugodtan körbenyomhatod vele, akkor máris páramentes. Cserénél persze le kell szedni a ragasztót, de az nem nehéz feladat, nem köt erősen oda.

2011. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Hát ez a fényerősség nem hogy sok még ha egy növényes akváriumról lenne szó még nagyon is kevés lenne. Általában ezek a fénycsövek annyira nem melegednek fel és a vizet sem melegítik. 112 literre az 54 W nem valami sok de ha nem tartasz benne igényesebb növényeket akkor nem gáz.

Viszont a páramentes foglalatot szerintem feltétlenül szerezd be mert nem igazán értek hozzá de ha esetleg olyan helyre csapja a halad a vizet ahová nem kéne lehet hogy rövidzárlat is kialakulhat. Bár nem vagyok villamosságis de azis lehet hogy egy az egybe kinyírja a fénycsövedet. Nem egy drága dolog ugyanott amit linkeltél, megtalálhatod.

2011. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2011. febr. 10. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:

daniel018

Ha kiszámolod, ez már 0,5 watt/liter, a növények többsége már nagyon jól érzi magát alatta, egyáltalán nem mondható kevésnek. A kifejezetten növényes akváriumokba kell több valóban, tápozás és co2-zés mellé, amúgy felesleges. Nem mindenkiek ez a célja. Rengeteg növényt lehet összeválogatni alá, csak ésszel kell csinálni.

2011. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát az én érzéseim szerint. Én úgy ránézésre állapítom meg a fényt hogy elég lesz e. Én nem számolgatok, na de kb úgy szoktam, hogy pl egy 30centis akváriumm fölé 2-3 csövet, de egy 40cm magas akvárium fölé már 3-4 csövet mert ott már 2 cső nem világít le eléggé az aljáig.

És kb olyan hosszú cső ami az akvárium hossza, az már jó.


De ha a növény kezd elsárgulni az azért 2 hét alatt már elkezd látszani, hát akkor még egy 20wattos kompakt izzót rádobok pont a sárgulós növény fölé, vagy kettőt, aztán helyrejön.


Üvegtetősön lehet össze-vissza tologatni a lámpákat.

Pl a neon sem olyan hogy az minden részén olyan túl jól világít. A két széle már kevésbé, a közepe meg a legerősebb.


Hát vagy a növényeket rakod középre, vagy egy oldalra, és a neont oda tolod, hogy jól világítsa meg.


Volt mikor olyat raktam rá, amin semmi szigetelés nem volt, mármint nem volt páramantes, csak egy össze-vissza tákolt foglalat. Hát az üvegtetőn át nem jön ki semmi pára, tehát oda bármit rakhatsz.


Csak nyilván oda kell tenni a neont, ahol nem nyitott a cucc. Tehát ha a jobb szélén hagysz egy kis szellőzést, akkor tologasd balrább a neonokat.

2011. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!