Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha csak 2x18w-os csövet...

Ha csak 2x18w-os csövet akarok rakni jó lesz így? Sera tropic sun+hagen flora-go, vagy kell bele egy napfényes is valamelyik helyet. Egyáltalán mit takar az hogy napfényes

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát annak a keveréknek elég hülye fénye lesz.

A hagen az rózsaszínes, a másik nem tudom milyen, talán kékes lilás.


Szerintem legyen inkább Hagen + egy 6500 K-s daylight.

Nálam az van az egyik növényesbe és elég jónak tűnik úgy.

2011. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt kéne tudni, hogy a Sera tropic sun-nak milyen a fénye. Szóval lehet hogy jó, a fene se tudja. Nem lehet megkérni a boltban, h mutassák meg a fényét?


A hagen az biztos h rózsaszínes, de az kell a növényeknek.

2011. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

Előző, ha sosem láttad az egyik csövet, akkor honnan tudod, hogy hülye fénye van?

A tropic sun zöldes, nagyon szép fénye van, pontosan ugyanezt a kombinációt használom, és szép is meg jó is. Ha most vennék csövet, akkor a floraglo helyett aquaglot vennék, annak jobb növényes spektruma van. Az akvarisztikában a "napfényes" általános csövet jelent, általában sun, daylight vagy ilyen szavak vannak a nevükben. Tehát a sera tropic sun is ilyen. Ezeknek a csöveknek van esztétikus fénye, ami szükséges a növényesek mellé, hogy mutasson valahogy az akvárium.

A hagyományos(nem akvarisztikai) csöveknél a napfényes az 5500 K színhőmérsékletű csövet jelent, ezek nem valami jók akváriumba, a fényük sárgás és nem túl szép alattuk a növényzet.

2011. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gfero ***** válasza:
88%
szerintem jól mutatna sera tropic sun+sera blue sky royal
2011. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:

A sera blue sky royal nagyon gyenge vörösben, ahogy a tropic sun is. Vörös fény nélkül a növények nem nőnek szépen, fölfelé nyúlnak, nem hoznak oldalhajtásokat, nem bokrosodnak.

Ha már mindenképpen sera, akkor a plant color nevű fénycsövük rózsaszínes, az jobb párosítás.

2011. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
csak a rózsaszínes fény nem tudom hogy menyire mutatós az akváriumba
2011. febr. 11. 12:59
 7/10 Platypus ***** válasza:
A rózsaszínes fény szükséges a növényeknek. Önmagában nem mutatós, viszont bármi más mellett már elvegyül. Ha a növényes csövet rakod hátra, akkor nem zavar be a látványba.
2011. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hagen aguaglo létezik 18w-os mert nem találok?
2011. febr. 11. 13:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát én csak flora glo-t és sera tropic sunt láttam a Vadonban, a hagen az 3900 Ft vagy 4900 nemtom, mert több méretben is néztem.


De ott minden drága.

itt vannak ilyen kombók, hogy melyiknek milyen a fénye, de az asszem pont nincs rajta, na mindegy.


[link]

2011. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vagyis az aqua glo igy külön rajta van, meg a flora glo is.


Aqua kékesebb azt látom.

2011. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!