Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a legjobb növényeknek való...

Mi a legjobb növényeknek való talaj és mennyibe kerül? Hogy kell előkészíteni a növények számára?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

JBL Manado általános növénytalaj



A speciális, porózus felület elősegíti a lebontó baktériumok gyors betelepítését. A baktériumok megfelelő működése hátráltatja az algásodást, és csökkenti a szűrő leterhelését. Elősegíti a növények gyökereinek növekedését, a növények megkapaszkodását. A hosszú távú tápanyagellátás érdekében érdemes A JBL AquaBasis plus-szal kombinálni (2-4 cm AquaBasis Plus, erre 5-8 cm Manado). A Manado képes tárolni a tápanyagokat, és akkor kiengedni azokat, amikor azt a növények igénylik.


Használat előtt rövid ideig öblítsd át csapvízben. A porózus szerkezetének köszönhetően előfordulhat, hogy néhány szemcse úszik a víz felszínén, ezeket egy hálóval távolítsd el.


Szemcseméret: 1-3 mm

2011. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

A manado azért közel sem a legjobb, azért szokták nagyon ajánlani, mert a tényleg jók közül a legolcsóbb(én is ezt használom). A ténylegesen legjobbak az ADA talajok, de ezeket aranyárban mérik.

[link]

Aztán az általános talaj alá táptalajt kell tenni:

[link]

2011. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ADA az már az a árkategória, hogy aki megveszi, csak jót fog mondani róla. Remélem érthető... Próbálj meg róla valami rosszat mondani a greenaqua oldalán vagy jót bármiről, ami nem az övék...

A Manado + Aquabasis kombináció viszont nagyon jó és megfizethető.

2011. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem: JBL AquaBasic plus 5L 3000FT

JBL Manado ált. növénytalaj 10L 4000FT


Megéri?

Meg annyit akarok kérdezni, hogy muszáj-e kombinálni az AquaBasic plusszal, mert nincs rá ennyi pénzem...

2011. febr. 17. 21:49
 5/8 Platypus ***** válasza:
Tény hogy az ADA cuccok normális embernek nem megfizethetőek. Valószínűleg nem is jobbak annyival a többinél, amennyivel drágábbak. De az olcsóbb megoldásoknak ettől még meg vannak a maga hibái, a manado például kismértékben keményíti a vizet. Ennek ellenére én ezt használom, táptalaj nélkül, és gyönyörű Cryptoim vannak, amik tipikusan táptalajigényes növények. Csak talajba dugdosós tápokat veszek néha, abból is a legolcsóbb 300 Ft-os tablettát.
2011. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor melyiket vegyem meg?

Melyiket tudnám mellőzni?

2011. febr. 17. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Az általánosat vedd, mert a másik túl kevés, hogy abba bármit is ültessél.


---

Most pedig mutatok egy másikat, amitől örömujjonganak a növények. Én ezt vettem. Ez 8 kiló és egy 40-50 literes akváriumba elegendő mennyiség:

[link]

2011. febr. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Red Cherry garnélákat + Törpe szívóharcsákat is vegyél, mert azok csikizik a növényeket, attól szépek lesznek.
2011. febr. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!