Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sima guppi nőstényemen mik...

A sima guppi nőstényemen mik lehetnek a farok úszóján a fehér pöttyök vagy buborékok vagy hasonló de fehér? Miért van ez? Különítsem el? Gyorsan írjatok.

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 21:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És így úszik / De nem fejjel lefelé hganem fejjel felfelé!!!!!!!!!!!!!!!!!!Alig bír úszni.
2011. febr. 17. 21:47
 2/21 anonim ***** válasza:
darakóros szerintem! ez egy külső élősködő. vegyél rá az állatkereskedésben megfelelő gyógyszert. Emeld a víz hőfokát, minimálisan etess. 3 nap után ismételd meg az előírt gyógyszer adagot!
2011. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

[link]


megint én, ilyeneket látsz rajta?

2011. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Különítsem el?
2011. febr. 17. 21:51
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen!Meg mintha kicsit hiányozna az uszonyából.És olyan görbén úszik hogy már sírok.Rossz nézni.Mit csináljak??
2011. febr. 17. 21:53
 6/21 anonim ***** válasza:

ne ne különítsd el, mert lehet, hogy már a többi hal is fertőzött, csak még nem jött ki rajtuk. Kezeld a vizet úgy, ahogy van. Ha befejeződött a kúra, akkor csinálj egy 50%os vízcserét, de ezt elfogják neked mondani a boltban.

Ahogy leírod úgy gondolom már elég rossz állapotban van a halacskád, nem vagyok benne biztos, hogy megéri a reggelt!:(

2011. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 gfero ***** válasza:
parakillel tudod kezelni 3 nap 50%-os vízcsere megint hozzá adod a parakillt és még 3 nap kezelés.a hőfokot tekerd 29-30 fokra és közbe ne etess,a kezelés végén csinálj megint 50%.os vízcserét.külön is teheted de szerintem jobban jársz ha az egész akváriumot kezeled mivel nagy a valószínűsége hogy a többiek is elkapják.de azt is megtudod csinálni hogy ezt külön kezeled és közben ha észreveszel valami betegségre utaló jelet a nagy akváriumba egyből elkezded ott is a kezelést
2011. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet 28 fok körül a legjobb, ha ezt bírják a halaid. A sózás a koszosnak tűnő tengeri sóval történjen, rá van írva hogy jódmentes. Bármelyik bolban kapható, de nem a finom őrlésű konyhasó az. Kezelésre szerintem a sera costapur a legjobb, de a parakill is hatásos. Adagolás a tájékoztató szerint. Kezelés alatt ne etess, és kevesebbet világíts. Az akváriumot szellőztesd, levegőztesd alaposan. A beteg halakat ne vedd külön, az egész akváriumot kezeld.

Kezelés előtt csinálj egy 30%-os vízcserét, és utána pedig egy 50%-osat.

Valószínűleg úszó rothadása is van a haladnak.Erre is jó a parakill.

2011. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
És akkor most mit csináljak?Akkor holnap elmeek és veszek ilyen cuccost!
2011. febr. 17. 22:00
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó okés!Köszi.
2011. febr. 17. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!