Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hal él meg a 18-20...

Milyen hal él meg a 18-20 fokos vízben?

Figyelt kérdés
Axolotl-jaim vannak, és gondoltam valamilyen algázó, vagy hasonló nagyobb testű halat melléjük - akikkel nem lenne konfliktus . Ötletek?
2011. febr. 18. 18:11
 1/9 Platypus ***** válasza:
Axolotl mellé nem tudom mennyire jó ötlet halat rakni. Ilyen vízhőmérsékleten jól érzi magát az aranyhal, a kínai razbóra és a szúnyogirtó fogasponty. Az algaevő harcsáknak a szakirodalom szerint melegebb kell, de szerintem a 20 fok még elfogadható az ancinak és a plekónak is. Láttam már példát egészséges és több éves, fűtetlen akváriumban tartott algaevőkre.
2011. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, hogy azonos méretű halakkal talán nem lenne gond, az axolot nem nézi kajának, az algázó meg nem olyan agresszív, de ha úgy vélitek, akkor marad a két axi csak:)
2011. febr. 18. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Trópusiak kizárva! 18 fokon nem lehet trópusi halat tartani. Hidegvizűek közt pedig nem nagyon ismerek algázót.

Aranyhal, Naphal, Koi, Ökle... ilyenek jöhetnek szóba.

Arra viszont figyelni kell, hogy a hidegvizűek mindegyike nagy helyet igényel, tehát az axolotl-okkal együtt, már bőven 100 liter fölött járunk, hogy mennyivel attól függ, hogy milyen, hány hal, hány ax. van.

2011. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Koi nem tartható akváriumban, illetve csak nagyon rövid ideig. A naphal ritka agresszív, az ökle pedig védett. Fiatal kárászokkal lehetne még próbálkozni. Az algaevőkről annyit tudok mondani, hogy a Margit szigeten az aranyhalas tóban van pár kiló körüli plekó, és az a tó télen több helyen jeges. Több ismerősnél is láttam fűtetlen szobai akváriumban öreg ancikat, ezek alapján az algaevők jól tudnak alkalmazkodni a némileg hidegebb vízhez. 20 fok alatt azért nem mernék próbálkozni vele, a hal érdekében.
2011. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem igazából egy 70 literes aksim van, ez két axolotnak ideális, de fűtetlen, viszont a szobában azért emberi hőmérséklet van, 20-22-24 fok, mivel egyedi fűtésünk van, ha elmegyünk otthonról, kicsit lehűlhet, viszont késő délután és este bőven jó idő van. Szóval igazából nem hideg vizet, hanem szoba hőmérsékletet mondanék.
2011. febr. 18. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:

"Koi nem tartható akváriumban, illetve csak nagyon rövid ideig."


LOL


(ill. a görög teknős is védett)

2011. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, egy lány, aki 14 fokos vízben tart halakat. Nem tudom miket tart, de majd hétfőn megkérdezem tőle, ha addig ráér.
2011. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyon megköszönném, de ha kérhetlek írjál ímélt inkább:


jency.gerafan kukac hotmail.com

2011. febr. 18. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:
oké
2011. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!