Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak evvel az akváriu...

Mit csináljak evvel az akváriumi fával? Megy szine.

Figyelt kérdés
Vettem az állat kereskedésbe , akváriumba való fát,gyökeret. És ott azt mondták hogy kikell főzni mert teaszínű lesz az akvárium vize.Kifőztem már vagy 3 szor és mindig teljesen sötét szinü a víz . Az meg érdekes, hogy amikor nem forró , hanem hidegvízbe van akkor nem megy színe.De ha meg igy rakom be az aksiba akkor meg félek hogy egy idő után teljesen bebarnul a víz. Annyira mint amilyen a víz lesz a fa kifőzése után.
2011. febr. 20. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én vasfával úgy csináltam, hogy leüntöttem forró vízben és 3 napig hagytam állni benne. Ezt eljátszottam négyszer, már szinte semmi színe nem volt. Próbáld meg így.
2011. febr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Hetente úgyis vizet kell cserélned, ha megfelelően gondozod az akváriumot. Egy hét után kiönti az ember a bebarnult víz egyharmadát, annyit meg nem ereszt egy fa sem, hogy így ne lehetne nagyjából kordában tartani a helyzetet. Egy idő után elfogy a csersav és nem barnít tovább.
2011. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most a 4. kifözésnél már csak enhény barna a víz.
2011. febr. 20. 16:14
 4/6 A kérdező kommentje:
*enyhén
2011. febr. 20. 16:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen. Én is vettem 1db ilyen elcseszett vasfát.

Azon kívül meg már vettem életemben kb 6-8db-ot és azokkal semmi gond nem volt.


Ez a nagyon fogós ilyen egészen sötétbarna színű alapból is, a többi ami nem fog annyira azok meg olyanok, hogy az egyik fele sötétbarna, a másik fele meg világos drapp. Szal az ilyen két színű fák nem fognak annyira.


Ezt ami nagyon fog én is kifőztem és áztatom már kb 2 hónapja egy kis vödörben, mert ezt így nem rakom akiba bele, hát még mindig olyan, hogy 3 naponta majdnem fekete lé jön belőle. Szóval az úgy félre van dobva.


Ellenben a többi fával meg nincs ilyen gondom. Azok is eresztenek, de csak alig. Azoknál egy olyan heti vízcsere mellett nem lesz olyan barna a víz, mint ennél az elcseszett fánál 1 óra alatt a vödörben :)

2011. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyen az a fa is amit vettem, az egyik oldala barna az alja meg drapp szinü.Reggel óta áztatom és már nem fogta be a vizet.
2011. febr. 21. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!