Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire jó a külső szűrő, ha van...

Mire jó a külső szűrő, ha van belsőszűrő?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A belső szűrő főleg mechanikai szűrést végez, tehát összeszedi az úszó koszokat. Emellett rendszeres részleges vízcsere kötelező, hetente, mert a vízben gyűlnek a bomlástermékek, ez mérgezi a halakat. Egy nagyobb akváriumnál viszont már rengeteg munka lenne lecserélni ezt a vízmennyiséget. A külső szűrő tartálya hatalmas, az áramlás kicsi, ebben megtelepszenek a lebontó baktériumok, amelyek segítenek fenntartani az egyensúlyt. Én már a 70 literes akváriumomhoz is használok külső és belső szűrőt is, egyébként 100 liter felett szokás.
2011. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem általában nagyobb teljesítményűek,sokkal tökéletesebb szűrést lehet velük produkálni,nem foglalnak helyet az akiban.Ezen felül könnyebb tisztítani és hatékony fizikai és biológiai szűrést lehet velük produkálni.Nem véletlenül píszok drágák!
2011. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert a nagyobb szűrőfelületen átfolyó víz tisztább lesz.


pl Egy sima belső szűrő szivacsán valamennyi kosz megtapad, de sokat vissza is fúj az akváriumba.


Amikor a belsőt tisztítod, akkor benne tapicskolsz a csúszós algás cuccban és a hal kakában.

A külsőnél nem, mert annak az alja egy vödör,

azt könnyebb tisztítani, és ritkábban kell, elég csak 3 havonta, ezért a külső szűrő egy lusta és kényes embernek tökéletes választás. Persze drága, de a kényelem pénzbe kerül. Viszont ha akarsz, akkor te is tudsz barkácsolni egyet, mert nem egy nagy szám.


Barkácsolni sokkal könnyebb olyat, aminél a belsőből kijövő vízsugár tovább van vezetve egy külső tartályba, ahol sokféle szűrőanyagon megy át a víz, majd onnan egy csövön át jön vissza. Így növeled a szűrőfelületet és tisztább lesz a víz. Ez a verzió működik akkor is ha szarul csinálod meg a csatlakozásokat.



Viszont egy rendes igazi külső szűrőt már azért nehéz barkácsolni, mert ha a motort kívülre rakod, akkor muszály a csatlakozásokat nagyon leszigetelned, különben nincs vákuum, és nem fog működni a cucc.


Ha nincs belső szűrőd, az persze esztétikusabb, mert akkor nincs egy darab kocka az akváriumban.


A külső szűrőből csak két cső megy az akiba, ami nem is látszik, és a külsőt eldughatod az akvárium mögé, vagy egy szekrénybe, vagy ahova akarod. Bár a gyári külső szűrők annyira szépek, hogy az még egy díszként is funkcionálhat az akvárium mellett :D

2011. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem utolsó sorban nem kell a vízbe nyúlkálni a tisztításkor, és tökéletes tiszta vizet produkál. Nekem tavi aranyhalaim vannak benne (csak télen), nekik aztán tiszta víz dukál.
2012. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!